دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 

بيانيه حريم خصوصي

بيانيه سطح توافق خدمات
خروجي RSS

ظرفیت تخت‌های بیمارستانی زاهدان تکمیل شد

ظرفيت تخت‌هاي بيمارستاني زاهدان تکميل شد

رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: شب گذشته ۸۵ بيمار حاد تنفسي و کرونا در بيمارستان «بوعلي» زاهدان بستري بودند و براي نخستين بار ظرفيت بستري در اين بيمارستان تکميل شد.
به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي زاهدان، سيدمحمد هاشمي شهري اظهار داشت: شاهد اوج گرفتن همه‌گيري ويروس کرونا در استان سيستان و بلوچستان هستيم و متأسفانه گردش ويروس را در تمامي شهرهاي استان داريم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان افزود: اين شرايط به نحوي است که شب گذشته ۸۵ بيمار حاد تنفسي و کرونا مثبت در بيمارستان «بوعلي» مرکز نگهداري مبتلايان کرونا در زاهدان بستري بودند و براي نخستين بار پس از شروع بحران کرونا همکاران ما در اين بيمارستان اعلام کردند ظرفيت بستري در اين بيمارستان تکميل شده است.
وي بيان کرد: ما با يک بيماري نوپديد مواجهه هستيم و اين ويروس در هر استان و منطقه، رفتار متفاوتي را نشان مي‌دهد. هرگونه تجمع مي‌تواند شروع يک طغيان در يک نقطه و منطقه باشد. فاصله‌گذاري اجتماعي مسئله مهم و حياتي در پيشگيري از اين بيماري است و توصيه مي‌شود هم در منزل و در خارج از منزل رعايت شود.
هاشمي شهري با بيان اينکه مراکز ۱۶ ساعته مراکز نمونه‌گيري نيستند و به عنوان مراکز غربالگري و رصد بيماري کرونا راه‌اندازي شده‌اند، افزود: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي زاهدان تاکنون ۱۱ مرکز ۱۶ ساعته با هدف کاهش بار مراجعات بيمارستان‌ها راه‌اندازي شده است. نمونه‌برداري کرونا در اين مراکز فقط از افراد داراي علائم و با تأييد پزشک مرکز انجام مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان ادامه داد: طي اين مدت ۴۳ هزار ۳۰۰ نفر به اين مراکز مراجعه کرده‌اند و توسط همکاران پزشک مورد ويزيت و بررسي قرار گرفتند که از اين تعداد از ۶ هزار ۸۰۰ نفر فرد مشکوک و داراي علائم، نمونه‌برداري کرونا گرفته شده است.
وي تصريح کرد: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي زاهدان ۳ آزمايشگاه تخصصي کرونا فعال است که تاکنون روي بيش ۱۴ هزار ۸۰۰ نمونه اقدامات تشخيصي لازم انجام شده است. رعايت بهداشت فردي، شستشوي مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک در مکان‌هاي شلوغ و تجمعي مورد تاکيد است. 
تعداد بازديد:549 آخرين تغييرات:99/04/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر