دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 

بيانيه حريم خصوصي

بيانيه سطح توافق خدمات
خروجي RSS

استفاده از ماسک تا 85 درصد ابتلا به کرونا را کاهش می دهد

استفاده از ماسک تا 85 درصد ابتلا به کرونا را کاهش مي دهد

معاون کل وزير بهداشت گفت: استفاده از ماسک تا 85 درصد، فاصله گذاري فيزيکي تا 82 درصد و استفاده از شيلدهاي چشمي تا 78 درصد احتمال ابتلا به کرونا را کاهش مي دهد.
ايرج حريرچي با حضور در بخش خبري ۲۱ شنبه شب گفت: در ابتدا با اشاره به فرمايشات امروز مقام معظم رهبري که با تيزبيني و دقت مسائل مورد نظر و پيش بيني ستاد را تذکر و به دستورالعمل کشوري براي رعايت قواي سه گانه و ساير ارکان نظام تاکيد داشتند.

حريرچي گفت: ميزان فوتي‌هاي ما حداکثر ۱۵۸ نفر بوده که در حال حاضر به ۱۳۲ تن رسيده که اين هشدار جدي است.
وي اضافه کرد: بخشي از اين تعداد مربوط به استان‌هايي که ابتلاء نداشتيم و اکنون به مبتلايان اضافه شدند و بخش ديگر آن بدليل ملاحظات اقتصادي درست و رعايت معيشت مردم همانند تمام کشورهاي دنيا بازگشايي‌ها انجام شده اما متأسفانه عادي پنداري از طرف بعضي از مسئولان و مردم به وجود آمده است.
حريرچي گفت: درحال حاضر و در اين هواي شرجي سواحل شمال مملو از جمعيت است.
وي اضافه کرد: مردم در هنگام خروج از خانه از ماسک استفاده کنند و از مسئولين در قوه قضائيه، مجريه و مجلس در خواست کرد در اين مسير الگو باشند.
معاون کل وزير بهداشت گفت: مهمترين امر به معروف، کنش اجتماعي و نشانه نودوستي استفاده از ماسک براي خودمان و تشويق ديگران به استفاده از ماسک است.
حريرچي درباره کساني که قبلاً به اين ويروس مبتلا شده اند و احتمالاً ايمني کامل پيدا نکردند گفت: افرادي که مبتلا مي‌شوند و بي علامت يا کم علامت هستند خيلي سريع آنتي بادي موجود در بدن آنها پايين مي ايد و آنهايي که علامت دارند در چند ماه آنتي بادي در بدن آنها پايين مي‌آيد.
وي با تذکر جدي به مبتلايان افزود: هيچ سند علمي وجود ندارد که ايمني دائم برايشان به وجود مي‌آيد و حتماً بايد مانند سايرين رعايت نکات بهداشتي و پيشگيري از قبيل ماسک و فاصله گذاري فيزيکي را داشته باشند و مطمئن نباشد که ابتلاي مجدد پيدا نخواهند کرد بلکه ممکن است در معرض ابتلاء باشند و يا ايمني که در بدن آنها حاصل شده چند هفته و يا چند ماه باشد.
حريرچي گفت: ستاد ملي کرونا با توجه به وضعيتي که استان‌ها دارند به آنها اختيار داده شد تا براساس شدت بيماري با هماهنگي وزارت کشور و وزارت بهداشت تعطيلي‌ها و محدوديت‌ها را اعمال کنند.
وي در پايان اضافه کرد: در روزهاي آينده شاهد تصميمات مکرري خواهيم بود که بسته به وضع شهرستان‌ها و استان‌ها تصميم گيري خواهد شد. 
تعداد بازديد:608 آخرين تغييرات:99/04/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر