جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

تعیین چند مدل الگوی شهریه برای مدارس امکان‌پذیر نبود

تعيين چند مدل الگوي شهريه براي مدارس امکان‌پذير نبود

مديرکل مدارس غيردولتي وزارت آموزش و پرورش گفت: نمي توانستيم چند مدل الگوي شهريه را براي سال تحصيلي آينده طراحي کنيم و همين مدل الگوي شهريه که داريم با توجه به معيارهايش بسيار کارآمد است.
سعيد صالح مديرکل مدارس غيردولتي وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مصوبه جديد هيئت دولت درباره نظارت آموزش و پرورش بر مهدهاي کودک گفت: اين نويد را به مهدهاي کودک و پيش دبستاني‌ها مي‌دهيم که تعامل خوبي را با دوستان بهزيستي شروع کرده‌ايم. پيش نويس تفاهم نامه‌اي نيز تهيه شده که مي‌گويد در چه حوزه‌هايي ما ورود مي‌کنيم و در چه حوزه‌هايي بهزيستي ورود مي‌کند تا قصه پرغصه پيش دبستاني‌ها نيز حل بشود.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا از اين پس مهدهاي کودک بايد علاوه بر بهزيستي يک کانال ارتباطي با آموزش و پرورش داشته باشند، بيان کرد: حق نظارت در اين تبصره بر آموزش و پرورش گذاشته شده است و سازمان بهزيستي با ناظرانش با آموزش و پرورش همکاري خواهند کرد. ترجيح ما اين است که کارها از مسير بهزيستي انجام شود.
صالح در پاسخ به پرسش ديگري در خصوص اينکه با توجه به اينکه آموزش و پرورش چند سناريو را براي سال تحصيلي آينده طراحي کرده، بهتر نبود براي مدارس غيردولتي نيز چندين الگوي شهريه تعيين مي‌شد، گفت: چند سناريو شدن الگوي شهريه اصلاً امکان پذير نيست. در حال حاضر که يک سناريو داريم اما اين سناريو ملاک و معيارهاي متنوعي براي تعيين شهريه دارد، کلي براي جا انداختنش دردسر داريم. اگر قرار بود چند الگوي شهريه تعيين کنيم هم خانواده‌ها و هم مدارس به مشکل مي‌خوردند.
مديرکل مدارس غيردولتي وزارت آموزش و پرورش‬ در خصوص استقبال اوليا از مدارس غيردولتي در سال تحصيلي پيش رو نيز بيان کرد: ما برداشتمان اين است که با وجود فشار اقتصادي که در حال حاضر خانواده‌ها دارند، اما به خاطر اينکه مدارس غيردولتي در آموزش مجازي تا حد زيادي موفق بودند و مردم نيز بر مسائل آموزشي فرزندانشان حساسيت دارند، از مدارس غيردولتي در سال تحصيلي پيش رو استقبال مي‌شود.
وي در ادامه با بيان اينکه حضور در شبکه شاد را براي تمام مدارس تکليف کرديم و بالاي ۹۷ درصد آنها وارد اين شبکه شده‌اند، گفت: سياست وزارتخانه اين است که در بستر امن شبکه شاد دانش آموزان حضور داشته باشند. اما اگر مدرسه‌اي بخواهد از خدمات بالاتري براي دانش آموزان استفاده کند، مي‌تواند از ظرفيت‌هاي اضافه بر شبکه شاد نيز بهره ببرد.
صالح در پايان تاکيد کرد مهارت آموزي جزئي از برنامه‌هاي جدي سال آتي سازمان مدارس غيردولتي خواهد بود که بالغ بر ۳۰ فعاليت در اين حوزه طراحي شده است.
به گزارش مهر، الان دو سالي هست که مدارس غيردولتي حداقل و حداکثر شهريه را در هر پايه اعلام مي‌کنند اما ۱۳ آيتم شهريه تعيين شده است که بر اساس آن هر مدرسه غيردولتي شهريه‌اش تعيين مي‌شود اما امسال سقف اين شهريه‌ها براي مقطع ابتدايي ۱۲ ميليون تومان براي متوسطه اول ۱۴ ميليون تومان و براي متوسطه دوم ۱۷ ميليون تومان است. 
تعداد بازديد:491 آخرين تغييرات:99/04/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر