جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

پرسپولیس با «شاهین» به سمت جام پَر کشید/گرفتن سه امتیاز با ۱۰ نفر

پرسپوليس با «شاهين» به سمت جام پَر کشيد/گرفتن سه امتياز با ۱۰ نفر

تيم فوتبال پرسپوليس با پيروزي يک بر صفر خود مقابل شاهين شهرداري بوشهر يک قدم ديگر به گوکر قهرماني ليگ برتر فوتبال ايران نزديک شد.
تيم فوتبال پرسپوليس از ساعت ۲۱ امشب ميزبان شاهين شهرداري بوشهر در هفته بيست و سوم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي بود که اين ديدار با تک گل مهدي ترابي به سود ميزبان به پايان رسيد.

مهدي ترابي (۶۶) براي پرسپوليس گلزني کرد.
دو تيم در حالي تن به تساوي بدون گل در ۴۵ دقيقه ابتدايي دادند که مالکيت توپ و ميدان بطور کامل در اختيار شاگردان يحيي گل محمدي در پرسپوليس بود اما دفاع چند لايه و متراکم شاهين مانع از پاسکاري هاي کوتاه سرخپوشان شد.
پرسپوليسي‌ها بارها از کناره‌هاي زمين قصد ارسال توپ براي مهاجمان خود در محوطه شش قدم حريف را داشتند اما دفاع مناسب نماينده بوشهر تنها يک بار در دقيقه ۱۲ به سرخ‌ها فرصت گلزني داد که مهدي عبدي با بي دقتي آن را به بيرون زد تا دروازه ابوالفضل درويش وند در نيمه اول بسته بماند.
سرخپوشان پايتخت قصد داشتند دروازه درويش‌وند را که فصل گذشته در پرسپوليس حضور داشت را با شوت‌هاي از راه دور خود تهديد کنند اما دقت پايين اين توپ‌ها رحمتي را براي سنگربان شاهين به همراه نداشت.
در دقيقه ۴۲ تکل خطرناک کمال کاميابي نيا باعث شد تا وحيد کاظمي داور اين مسابقه مجبور به اخراج هافبک پرسپوليس شده تا شاگردان گل محمدي مجبور به ادامه بازي با ۱۰ بازيکن شوند.
نيمه دوم در حالي برگزار شد که گل محمدي تصميم به تغيير تاکتيک خود با ورود بشار رسن گرفت. هافبک تيم ملي عراق جانشين مهدي عبدي شد تا اين تيم بتواند فشار بيشتري روي دروازه ميهمان ايجاد کند. تاکتيکي که در نيمه دوم مناسب سرخپوشان بود و اين تيم با حملات پردامنه خود با وجود يک بازيکن کمتر، بارها خط دفاعي شاهين را آزار داد تا بالاخره مهدي ترابي روي پاس بشار رسن و اشتباه مدافع شاهين توانست گل زيبايي را از زاويه نسبتاً بسته وارد دروازه حريف کند.
پس از اين گل، مهرداد کريميان هم تغييرات تاکتيکي خود را آغاز کرد تا با تعويض‌هايش مانع از باخت شاهين شود اما ورود دو مهاجم به زمين مسابقه و فشار از جناحين براي بازکردن دروازه پرسپوليس راهگشا نبود تا اين تيم با قبول شکست ديگر در کارنامه فصل جاري خود و با توجه به برد قاطعانه چهار بر يک پيکان مقابل ذوب اهن به قعر جدول برود.
همچنين وحيد کاظمي در دقيقه ۷۳ براي پرسپوليس خطاي پنالتي گرفت اما پس از مشورت با کمک خود از اين تصميم صرفنظر کرد که بار ديگر اعتراض کادرفني پرسپوليس را به همراه داشت.
برد سه امتيازي پرسپوليس باعث شد تا اين تيم با ۵۳ امتياز يک گام ديگر براي رسيدن به پوکر قهرماني بردارد. شاهين نيز در انتهاي جدول با ۱۷ امتياز جا خوش کرد. 
تعداد بازديد:437 آخرين تغييرات:99/04/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر