پنج شنبه 14 اسفند 1399 - 20 رجب 1442 - 4 مارس 2021
صفحه اصلي/نماز جمعه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

زیرساخت‌های توزیع آب در سیستان وبلوچستان نیازمند توجه ویژه است

زيرساخت‌هاي توزيع آب در سيستان وبلوچستان نيازمند توجه ويژه است

امام جمعه زاهدان گفت: مسئولان محترم سيستان و بلوچستان خصوصاً مسئولان آب و فاضلاب استان بايد به کمبود تجهيزات و زيرساخت‌ها براي انتقال و توزيع مناسب آب توجه جدي داشته باشند.
آيت‌الله مصطفي محامي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته زاهدان که در مصلي قدس برگزار شد، ضمن دعوت همگان به رعايت تقواي الهي اظهار داشت: تقوا موضوع بسيار مهمي است که بايد هميشه خودمان و ديگران را به اين امر مهم سفارش کنيم.

وي با اشاره به اينکه الگوگيري از اوليا خداوند و تهذيب نفس يکي از راه‌هاي دستيابي به تقواي الهي است، افزود: زندگي باتقوا زماني حاصل مي‌شود که انسان در برابر گناه مقاومت کند و زندگي پاکيزه اي داشته باشد.
امام جمعه زاهدان ضمن تبريک سالروز ميلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت، اقتدا به سيره پيامبر اکرم (ص) و ائمه هدي (ع) را يکي از مصاديق رعايت تقوي دانست و ادامه داد: امام رضا (ع) با وجود سختي‌ها و تنگناهاي فراوان، به بيان معارف اسلام و مکتب اهل بيت (ع)، تقويت جايگاه شيعيان و ارتباط با مردم مي‌پرداختند.
وي در ادامه با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان دستگاه قضائي گفت: ضرورت ايجاد تحول، مبارزه با فساد و دوري از ملاحظه و اغماض جز رئوس اعلامي ايشان خطاب به دستگاه قضائي بود
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه دستگاه قضائي بايد فراتر از نگاه‌هاي قومي و مذهبي عمل کند، تصريح کرد: مردم اين مجموعه را مرجع و ملجأ خودشان مي‌دانند از همين رو اگر کسي کارش به مجامع قضائي رسيد بايد خاطرش جمع باشد که به حق خود دست پيدا خواهد کرد.
وي قاطعيت در مبارزه با فساد را يکي ديگر از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: اين نکته خصوصاً در سيستان و بلوچستان به خاطر مرز گسترده جغرافيايي و بودجه‌هاي ورودي فراوان بايد با دقت بيشتري دنبال شود.
آيت الله محامي با اشاره به اينکه مفسد سياسي همان مفسد اقتصادي است، ادامه داد: البته مقوله رعايت عدل و عدم تجاوز از حق و پرهيز از افراط و تفريط يکي ديگر از مطالبات مهم رهبري است از همين رو مسئولان مربوطه بايد بين عنصر فسادگر و خاطي تفاوت قائل شوند.
وي در ادامه با اشاره به اينکه صرفه‌جويي يکي ديگر از عرصه‌هاي عدالت است، بيان کرد: در استان سيستان و بلوچستان مشکل کمبود آب يک مقوله جدي است و مسئولان محترم آب و فاضلاب استان به درستي مردم را به صرفه‌جويي در مصرف آب توصيه مي‌کنند.
امام جمعه زاهدان تصريح کرد: البته مسئولان محترم استان خصوصاً مسئولان آب و فاضلاب سيستان و بلوچستان بايد به کمبود تجهيزات و زيرساخت‌ها براي انتقال و توزيع مناسب آب نيز توجه جدي داشته باشند.
وي در ادامه خطبه‌ها ضمن گراميداشت هفته حج و ابراز اميدواري براي برطرف شدن بلاي عالم‌گير کرونا و برقراري مجدد حج، تصريح کرد: قطعاً ثواب حج به کارگزاران و کساني که مهياي به جا آوردن اين فريضه بودند عطا خواهد شد. 
تعداد بازديد:316 آخرين تغييرات:99/04/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر