دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 

بيانيه حريم خصوصي

بيانيه سطح توافق خدمات
خروجي RSS

مقابله با کرونا مانند جنگ است، تعارف بردار نیست

مقابله با کرونا مانند جنگ است، تعارف بردار نيست

­فرمانده ستاد مقابله با کروناي تهران ويروس کرونا را بسيار مخرب، ناشناخته و خطرناک توصيف کرد و گفت: اپيدمي مانند جنگ است تعارف بردار نيست.
دکتر عليرضا زالي در برنامه تيتر امشب شبکه خبر شرايط تهران را سخت، شکننده و ناپايدار دانست و گفت: تهران در ۳ هفته اخير شرايط متفاوتي را تجربه مي‌کند و ميزان مراجعات سرپايي و ميزان تست‌هاي مثبت و ميزان بستري‌ها در بخش‌هاي عادي و ويژه همه با افزايش روبروست و به نظر مي‌رسد در شرايط جديد مردم و مسئولان با نگراني‌هاي زائد الوصفي روبرو خواهند بود.

وي گفت: ما علاوه بر افزايش کمي مراجعان به بيمارستان‌ها با علائم گسترده‌تر بيماري مواجهيم، تنگي نفس، تب، خستگي مفرط، ضعف، اختلال در وضعيت حرکتي در افراد مسن، علائم گوارشي، اسهال همراه با تب، کم اشتهايي و بي اشتهايي و از دست دادن بويايي که اين‌ها در سه هفته اخير الگوي حادتري پيدا کرده است.
او با اشاره به اين که ويروس کرونا بسيار خطرناک و مرموز و مسري و ناشناخته و مخرب است گفت: افرادي با تنوع سني بيشتري در بين مراجعين به بيمارستان‌ها هستند بيشترين مراجعين ما بين ۵۰ تا ۵۹ سال هستند در حالي قبل از اين ۶۰ سال به بالا بودند و ميانگين سني ۳۰ تا ۳۹ سالگي هم رتبه دوم مراجعين به بيمارستان‌ها را دارد.
زالي گفت: در بسياري از موارد افراد داراي علائم گمراه کننده هم هستند داريم مواردي که سي تي اسکن نرمال است، اما تست پس سي آر آنها مثبت مي‌شود.
اين پزشک متخصص با اشاره به افزايش تعداد کساني که به بستري نياز دارند درباره علل شرايط به وجود آمده گفت: سفرهايي که در خرداد ماه انجام گرفت، بازگشايي‌ها و رعايت نکردن پروتکل‌ها و کاهش حساسيت‌ها مي‌تواند از عوامل بازگشت بيماري باشد.
زالي با بيان اين که تلاش اين است که مداخلات ما و محدوديت‌ها به نحوي باشد که به وضعيت اقتصادي و معيشت مردم آسيبي نرسد گفت: پيشنهاد ما اين است که برخي از مداخلات که مي‌تواند به مناسبات اقتصادي آسيب نزند براي دو هفته اجرا شود از جمله کاهش سفرها و کاهش حضور کارمندان.
زالي درخصوص پيشنهاد تعليق برگزاري‌هاي برخي آزمون‌ها هم گفت: شرايط تهران براي ميزباني مهمانان آزمون مناسب نيست و پيشنهاد ما اين است که به زمان ديگري موکول شوند. 
تعداد بازديد:487 آخرين تغييرات:99/04/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر