دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/خانواده


 
 


 


 


 
 

بيانيه حريم خصوصي

بيانيه سطح توافق خدمات
خروجي RSS

دولت به جای مانع‌تراشی برای ازدواج به تسهیل شرایط جوانان بپردازد

دولت به جاي مانع‌تراشي براي ازدواج به تسهيل شرايط جوانان بپردازد

نماينده اصفهان در مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت به جاي مانع تراشي‌ در مسير ازدواج جوانان، شرايط تسهيل ازدواج را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهد.
حجت‌الاسلام حسين ميرزايي در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به ابلاغيه اخير رئيس جمهور مبني بر عدم پرداخت وام ازدواج به افراد زير ۱۸ و بالاي ۴۰ سال، با بيان اينکه مسئولين به جاي طرح اين مسائل حاشيه‌اي به مسائل اصلي مانند مشکلات اقتصادي جوانان بپردازند، گفت: در شرايط کنوني، جوانان براي ازدواج با موانع فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي روبه‌رو هستند. دولت نيز به جاي اين مانع تراشي‌ها و ايجاد موانع در مسير ازدواج جوانان، شرايط تسهيل ازدواج را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهد.

نماينده مجلس يازدهم با بيان اينکه اين گونه قوانين جنبه غربي دارد، عنوان کرد: اين دست از قوانين تنها مبناي غربي و ضد خانواده دارد و با فرهنگ و جامعه ايرانيان نامتناسب است. در شرايطي که سن ازدواج بالا رفته و آمار ازدواج نيز رو به کاهش است، تصويب اين قوانين نه تنها مشکلي را حل نمي‌کند بلکه مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي بسياري را در پي خواهد داشت.
وي با تاکيد بر متفاوت بودن سن بلوغ در افراد جامعه، اظهار داشت: ازدواج نياز به انواع بلوغ و رشد اعم از رشد جسمي، جنسي، مديريتي، اقتصادي و عقلي دارد و رسيدن به اين رشدها در افراد مختلف جامعه متفاوت است. بنابراين ممکن است فردي زودتر و برخي ديرتر به اين رشد و بلوغ دست يابند پس نمي‌توان سن يکساني براي ازدواج افراد در نظر گرفت و آنها را از دريافت وام ازدواج منع کرد.
نماينده مردم اصفهان در مجلس با بيان اينکه قانوني که برخلاف فرايند فطرت و طبيعت تنظيم شود، اشتباه است، بيان کرد: فرض کنيد فردي تا پيش از ۴۰ سالگي ازدواج نکرده يا شرايط ازدواج را نداشته است و حال قصد ازدواج دارد، با کدام دليل منطقي و عقلاني مي‌توان اين فرد را از حق طبيعي و تنها مشوق قانوني کشور منع و پرداخت وام ازدواج به وي را ممنوع کرد. 
تعداد بازديد:491 آخرين تغييرات:99/04/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر