چهارشنبه 1 بهمن 1399 - 6 جمادي الثاني 1442 - 20 ژانويه 2021
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان دو هفته به تعویق افتاد

آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان دو هفته به تعويق افتاد

رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان از لغو آزمون استعدادهاي درخشان در تاريخ ۲۷ تيرماه خبر داد.
فاطمه مهاجراني رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان، در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت: آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان که قرار بود ۲۷ تيرماه براي پايه هاي ورودي هفتم و دهم در دو زمان صبح و عصر برگزار شود، لغو شد.

وي ادامه داد: با توجه به شرايط کنوني و شيوع ويروس کرونا همه ما ملزم به اين هستيم از فرامين ستاد ملي کرونا تبعيت کنيم. براي همين عليرغم اينکه همه برنامه‌ريزي‌ها انجام شده بود و ما مايل بوديم به جهت کار تخصصي خودمان آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان را در روز جمعه برگزار کنيم اما با دستور ستاد ملي کرونا اين آزمون احتمالاً با تاخيري حداقل دو هفته‌اي برگزار مي شود.
وي بيان کرد: زماني که از نظر ما مطلوب است به جهت اينکه فرايند کاري مان و طبق پيشنهادي که از ستاد کرونا گرفتيم نهايتاً تاخير دو هفته بود که ان شالله بتوانيم در ۱۰ مرداد اين آزمون را برگزار کنيم. البته متوجه هستيم که هر چه ستاد ملي کرونا مي گويد به خاطر قابل تحمل شدن بار کرونا براي کادر درمان و سلامت مردم است.
مهاجراني در پاسخ به اين سوال که آيا براي اعلام نتايج و تحصيل دانش آموزان پذيرفته شده در مدارس سمپاد با اين تاخير مشکلي ايجاد نمي شود، گفت: واقعيت اين است که نمي توانم بگويم هيچ شرايط ويژه اي نيست. به هر حال شرايط کشور فوق العاده است و بايد فرايند ويژه اي هم طراحي کنيم تا در زمان صرفه جويي کنيم. همه تلاش من و همکارانم در آموزش و پرورش اين است که با حداقل نارضايتي و حداکثر سلامت اين آزمون برگزار شود. اميدواريم در زمان بعدي بتوانيم آزمون را برگزار کنيم و چيزي به تعويق نيفتد.
وي درباره تعداد شرکت کنندگان اين آزمون گفت: حدود ۳۳۰ هزار نفر براي شرکت در هر دو آزمون ورودي شرکت کرده بودند ولي احتمالاً به دليل نگراني اوليا حدود ۶۰ درصد ثبت نام کنندگان کارت ورود به جلسه را دريافت کرده بودند. در واقع ۲۱۰ هزار نفر قرار بود به رقابت بپردازند.
رئيس مرکز استعدادهاي درخشان درباره برگزاري المپيادها نيز گفت: المپيادها در مرحله دوم در حال برگزار است و فردا آخرين روز است. مي دانيد که المپيادهاي جهاني بخشي به صورت مجازي برگزار مي شود و بخشي هم مثل فيزيک از سوي کشور ميزبان لغو شد. اما المپيادهاي شيمي، کامپيوتر، زيست شناسي و رياضي برگزار مي شود. طبيعتاً قسمت عملي المپيادها حذف مي شود و فقط تکليف المپياد نجوم مانده است که منتظر اعلام نتايج کميته جهاني هستيم. 
تعداد بازديد:252 آخرين تغييرات:99/04/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر