جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سهم سیستان و بلوچستان در تجارت کشور ۲.۵ درصد است

سهم سيستان و بلوچستان در تجارت کشور ۲.۵ درصد است

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه ۲.۵ درصد سهم تجارت کشور مربوط به اين استان است، گفت: ۳۷ درصد اشتغال اين منطقه مربوط به حوزه صنعت است.
به گزارش خبرنگار مهر، ماندانا زنگنه ظهر امروز در در آئين معارفه رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت سيستان و بلوچستان که در محل اين سازمان برگزار شد، اظهار داشت: ۲/۵ درصد سهم تجارت کشور مربوط به استان سيستان و بلوچستان است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه ۳۷ درصد اشتغال استان سيستان و بلوچستان مربوط به حوزه صنعت است، ادامه داد: همچنين سهم ارزش افزوده سيستان و بلوچستان ۱۴ درصد است.
وي گفت: دولت و وزرات صمت نگاه ويژه اي به استان سيستان و بلوچستان دارند و اقدامات مناسبي در حوزه‌هاي مختلف چون بندر، ريل گذاري، گاز، مطالعات معدن و غيره انجام شده و همچنين در حال انجام است.
زنگنه با اشاره به اينکه بايد با نگاه و شناخت درست از مزيت‌هاي استان سيستان و بلوچستان به سمت تعالي اين منطقه گام بر داريم، افزود: توسعه منابع انساني در اين استان با توجه به ظرفيت خوب اين بخش بسيار مهم و قابل توجه است.
وي تصريح کرد: توجه به بخش خصوصي و فعال کردن اين بخش در سيستان و بلوچستان امري بسيار مهم است.
گفتني است در اين مراسم و با حکمي از سوي وزير صنعت، معدن و تجارت، داوود شهرکي به عنوان رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت سيستان و بلوچستان معرفي شد. 
تعداد بازديد:384 آخرين تغييرات:99/04/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر