پنج شنبه 14 اسفند 1399 - 20 رجب 1442 - 4 مارس 2021
صفحه اصلي/نماز جمعه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

نمایندگان مجلس در مسیر مورد تایید رهبر معظم انقلاب گام بردارند

نمايندگان مجلس در مسير مورد تاييد رهبر معظم انقلاب گام بردارند

امام جمعه زاهدان با تاکيد بر لزوم تعامل مجلس با قواي ديگر گفت: نمايندگان مجلس بايد در مسير مورد تاييد رهبر معظم انقلاب گام بردارند.
آيت‌الله مصطفي محامي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته زاهدان که در مصلي قدس برگزار شد، ضمن دعوت همگان به رعايت تقواي الهي اظهار داشت: تقوا موضوع بسيار مهمي است که بايد هميشه خودمان و ديگران را به اين امر مهم سفارش کنيم.

وي با اشاره به اينکه الگوگيري از اوليا خداوند و تهذيب نفس يکي از راه‌هاي دستيابي به تقواي الهي است، افزود: زندگي باتقوا زماني حاصل مي‌شود که انسان در برابر گناه مقاومت کند و زندگي پاکيزه اي داشته باشد.
امام جمعه زاهدان با اشاره به فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب در ديدار با نمايندگان يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: يکي از راه‌هاي تحصيل تقوا چنگ زدن به ريسمان ولايت خداوند، تبعيت از اولياي الهي، پرهيز از اختلاف و حفظ وحدت و انسجام است.
وي با اشاره به تاکيد رهبر معظم انقلاب مبني بر لزوم تعامل قواي مختلف با يکديگر گفت: ترجيح مسائل مردم بر مسائل شخصي و جناحي، پرهيز از جو زدگي و اولويت دادن به مسائل کلان کشور از جمله مسائلي بود که رهبر معظم انقلاب آنها را به نمايندگان متذکر شدند.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان به توطئه‌هاي دشمنان و طرح مسائل اختلاف افکن اشاره کرد و تصريح کرد: هم مردم و هم مسئولان بايد مراقبت فتنه گران داخلي و خارجي باشند، زيرا اکنون دوران درگيري نيست.
وي با اشاره به اينکه مردم از گراني رنج مي‌برند و منتظر اقدام عاجل مجلس هستند، افزود: توجه دادن رهبر معظم انقلاب به دو موضوع توجه به مشکلات اقتصادي و در عين حال در نظر گرفتن بنيه قوي کشور نشان دهنده اين موضوع است که ظرفيت‌هاي مادي و معنوي کشور زمينه خوبي براي خدمت به مردم را براي دولت و مجلس فراهم کرده است.
امام جمعه زاهدان در بخش ديگري از خطبه‌ها با اشاره به فرا رسيدن سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه (س) ادامه داد: ثابت ماندن آمار ازدواج در استان سيستان و بلوچستان با وجود افزايش جمعيت تا حدي نگران کننده است که بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي با تاکيد بر رفع موانع ازدواج اظهار داشت: آسان‌سازي تشکيل خانواده و افزايش فرزند آوري بايد در دستور کار قواي سه گانه باشد چرا که کاهش سن ازدواج حمايت از زوج‌هاي جوان و توانمند سازي آنان در تأمين هزينه‌هاي زندگي، مقدمه تربيت نسل صالح و کارآمد است.
آيت الله محامي تصريح کرد: کاهش آمار ازدواج و فرزند آوري تبعات متعددي از جمله پيري جامعه، مشکلات اقتصادي، گسترش فرهنگ غربي و کم شدن توکل در جامعه را در پي دارد از همين رو مسئولان مربوطه و همينطور مؤسسات مرتبط و خيرين بايد با ترويج ازدواج آسان و ارائه آموزش‌هاي لازم به گرم ماندن کانون خانواده در کشورمان کمک کنند 
تعداد بازديد:344 آخرين تغييرات:99/04/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر