دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

پیگیری برای به روز شدن مطالبات تامین اجتماعی از دولت

پيگيري براي به روز شدن مطالبات تامين اجتماعي از دولت

رئيس کانون عالي بازنشستگان سازمان تأمين اجتماعي گفت: با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي موجود پيگير به روز شدن مطالبات تامين اجتماعي از دولت هستيم و احقاق حقوق قانوني بازنشستگان را پيگيري مي کنيم.
علي اصغر بيات در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب افزود: پرداخت ۵۰ هزار ميليارد تومان از بدهي‌ها و ديون انباشته شده دولت به سازمان تأمين اجتماعي مسير اجراي يکي از مهمترين درخواست‌ها و مطالبات اقشار عظيم بازنشستگان و مستمري بگيران تأمين اجتماعي را که قانون همسان سازي بود، هموار کرد.

وي با اشاره به اينکه قانون همسان سازي مانند استخواني در گلو بود، گفت: دولت‌هاي مختلف به بهانه‌هاي گوناگون از زير بار اجراي آن شانه خالي مي‌کردند و جرأت و شايد اراده‌اي براي اجراي آن نداشتند.
وي گفت: در شرايط سخت تحريمي ناشي از تحريم‌هاي ظالمانه و کمبود شديد منابع و درآمدهاي عمومي کشور و وجود مشکلات اقتصادي قدم اول برداشته شد و بايد از آن حمايت کرد. واگذاري سهام و دارايي‌هاي دولت براي پرداخت بدهي‌ها راهکاري بود که به هر حال بخشي از اين مطالبه را ممکن کرد.
بيات با اشاره به اينکه برخي از افراد در هر حال ساز مخالف مي‌زنند، گفت: جاي تعجب است افرادي که سال‌هاي سال با مسئوليت‌هايي که داشتند و همواره سنگ بازنشستگان تأمين اجتماعي را به سينه مي‌زدند و ادعاي پيگيري مطالبات و خدمت به آنها را داشتند، هيچ دستاوردي براي دريافت بخش کوچکي از بدهي‌هاي دولت را نداشتند و فقط وعده و وعيدهايي از آنها در ذهن و خاطره بازنشستگان باقي مانده، اما حالا که اين موضوع در ابتداي امر اجرا شده، ساز مخالف مي‌زنند و آدرس غلط مي‌دهند.
رئيس کانون عالي کارگران بازنشسته و مستمري بگير تأمين اجتماعي سراسر کشور افزود: بايد از اين افراد پرسيد چرا با وجود اين همه امکانات و نفوذي که در زمان مسئوليت خود برخوردار بوديد و از نظر جلب و تأمين منابع مالي هم مشکلي نداشتيد، به اين درخواست ديرينه بازنشستگان و مستمري بگيران که صراحت قانوني دارد، توجهي نداشتيد؟ بايد از نيت و اقدام خوب هرچند که کوچک باشد، تشکر و قدرداني کرد.
بيات با اشاره به اينکه با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي موجود پيگير تداوم اين حرکت هستيم تا مطالبات سازمان از دولت به روز شود گفت: چرا که سازمان را از خود مي‌دانيم. اگرچه مشکلات و مسائل بسياري هم داريم اما بيش از هر زمان ديگري نيازمند حمايت و مساعدت هستيم تا بتوانيم کارها را جلو ببريم.
بيات خاطر نشان کرد: با تعامل خوبي که با مديران و مسئولان حوزه‌هاي مهم و تصميم ساز کشور بويژه دولت و مجلس شوراي اسلامي داريم مسير مطالبه گري و احقاق حقوق قانوني بازنشستگان و مستمري بگيران تأمين اجتماعي را دنبال خواهيم کرد. 
تعداد بازديد:469 آخرين تغييرات:99/04/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر