دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 

بيانيه حريم خصوصي

بيانيه سطح توافق خدمات
خروجي RSS

بیانیه شورای هیئات‌ مذهبی کشور در خصوص مجالس محرم و تجمعات مذهبی

بيانيه شوراي هيئات‌ مذهبي کشور در خصوص مجالس محرم و تجمعات مذهبي

شوراي هيئات‌ مذهبي کشور در خصوص مجالس محرم و تجمعات مذهبي و عمل به رهنمودهاي مقام معظم رهبري بيانيه‌اي صادر کرد.
در بيانيه شوراي هيئات مذهبي کشور آمده است: مقام معظم رهبري در خصوص عزاداري‌هاي محرم ۱۴۴۲ ه. ق فرمودند «در عزاداري‌ها معيار آن چيزي است که کارشناسان و ستاد ملي کرونا اعلام مي‌کنند؛ بنده به توصيه اين عزيزان عمل مي‌کنم. توصيه من به مردم اين است که ببينيم ستاد ملي کرونا چه مي‌گويد و در مسئله عزاداري به گفته اين ستاد عمل کنيم. اگر وضعيتي که داريم را شل بگيريم، فاجعه بزرگي رخ خواهد داد».

بي‌شک نقش هيئت‌هاي مذهبي در احياي شعائر محرم و صفر بر هيچ صاحب نظري پوشيده نيست. با فرا رسيدن ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) فرصت‌هاي بسياري به صورت طبيعي به منصه‌ي ظهور مي‌رسند.
يکي از فرصت‌هاي طلايي ايام محرم و صفر حضور اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان در حسينيه‌ها و مساجد و تکايا است. اما شرط حسيني بودن ولايت پذير بودن است و همه هيئت‌هاي مذهبي مواضع و رهنمودهاي مقام معظم رهبري را فصل الخطاب مي‌داند و در حال حاضر بايد از اين تهديد کرونايي هم با شعور حسيني يک فرصت طلايي ساخت.
۱- اذان و قرآن با صداي خوش و از تريبون اماکن مذهبي و هيئت‌ها پخش شود.
۲- حضور وعاظ و ذاکران برجسته در رسانه و پخش مستقيم مجالس حضرت اباعبدالله (عليه السلام) از طريق شبکه‌هاي تلويزيوني و فضاهاي اينترنتي.
۳- احيا و افزايش روضه‌هاي خانگي، برافراشتن پرچم‌ها و کتيبه‌هاي سياه رنگ در ميادين‌ها و خيابان‌ها و سر درب منازل و… با مد نظر قرار دادن فلسفه قيام حضرت سيدالشهدا عليه السلام و ياران با وفايش.
۴- فعاليت مستمر هيئت‌هاي مذهبي در رزمايش کمک‌هاي مومنانه و حمايت از اقشار آسيب پذير جامعه.
اکنون که مسئولين دولتي کشور با همکاري شما مسئولين هيئت‌هاي مذهبي، مشغول مبارزه با ويروس منحوس کرونا هستند مجالس، محافل هيئت‌هاي مذهبي، نمازجمعه، مساجد، اماکن متبرکه، حرم امام رضا عليه السلام و ساير بقاع متبرکه، موقتاً تعطيل شده است، بعضي از تفرقه افکنان که از سوي جريانات معاند انگليسي پشتيباني مي‌شوند با ايجاد تجمع و فراخوان قصد درگيري با مسئولين و برگزاري تجمعات در مناسبت‌هاي پيش رو هستند، بدون شک از نظر علمي و پزشکي در اجتماعات انتقال اين ويروس ناخوانده به مردم و جامعه ميسر مي‌شود.
لذا پيرو دستور اکيد مقام معظم رهبري و ولي امر مسلمين برگزاري هرگونه تجمع و فراخوان در سطح هر نقطه از کشور، بدون موافقت و تأييد ستاد ملي کرونا و ستادهاي استاني، تحت عنوان هيئت‌هاي مذهبي که مورد سو استفاده قرار مي‌گيرد ممنوع بوده و عواقب آن بعهده برگزار کنندگان خواهد بود و هوشياري هرچه بيشتر ارادتمندان و محبان اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) و شما مردم ولايت مدار در اين ايام بيش از پيش ضروري است.
شوراي مرکزي هيئات مذهبي کشور اوامر پيامبرگونه مقام عظماي ولايت فقيه امام خامنه‌اي را نصب‌العين خود قرار داده و خواستار همکاري و عمل به فرامين بيشتر معظم له است. 
تعداد بازديد:424 آخرين تغييرات:99/05/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر