پنج شنبه 14 اسفند 1399 - 20 رجب 1442 - 4 مارس 2021
صفحه اصلي/اخبار سازمان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

هرگونه هزینه در فعالیت‌های فرهنگی یک سرمایه‌گذاری برای آینده است

هرگونه هزينه در فعاليت‌هاي فرهنگي يک سرمايه‌گذاري براي آينده است

معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي در سفر يک روزه خود به استان سيستان و بلوچستان عنوان کرد: هرگونه هزينه در فعاليت‌هاي فرهنگي يک سرمايه‌گذاري براي آينده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، محمد روح‌الاميني معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي طي سفر يک روزه به استان سيستان و بلوچستان با کارکنان تبليغات اسلامي و مسئولان اين استان ديدار و گفتگو کرد.

روح الاميني در ديدار با جعفري رئيس ستاد محروميت‌زدايي سپاه در زاهدان و کيخا مسئول قرارگاه پيشرفت و آبادني سيستان و بلوچستان گفت: جوانان سرمايه‌هاي اين نظام هستند و پيشرفت‌ها با حضور آگاهينه و مدبرانه آن محقق خواهد شد و اگر براي رضاي خدا و خدمت خالصانه و خيرخواهانه براي مردم باشد در ميدان بزرگ امتحان پيروز خواهيم شد.
وي کارهاي انجام‌شده توسط بسيج سازندگي ازجمله در بحث محروميت‌زدايي و اقتصاد مقاومتي و مبارزه با کرونا را بسيار مؤثر و مفيد دانست و از آن‌ها خواست تا با تقويت نيرو و کادرسازي و اولويت‌بندي کارها بهتر از گذشته در خدمت‌رساني با مشارکت نقش اجتماعي سازمان تبليغات اسلامي به محرومان تلاش کنند.
هرگونه هزينه در فعاليت‌هاي فرهنگي يک سرمايه‌گذاري براي آينده است

در ادامه معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي در ديدار با عرب رئيس سازمان برنامه‌وبودجه اين استان بابيان اينکه هرگونه هزينه در حوزه فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي يک سرمايه‌گذاري براي آينده است گفت: اين سرمايه‌گذاري در بلندمدت اثرات خود را در جامعه نشان مي‌دهد که نيازمند صبر و پشت‌کار است.

محمد روح‌الاميني همچنين به ظرفيت‌هاي موجود در بدنه اين سازمان اشاره کرد و افزود: هيئات، مساجد، روحانيون و مداحان ازجمله اين ظرفيت‌ها هستند که مي‌توان در حل بسياري از امور اجتماعي از آن‌ها بهره برد.

وي بابيان اينکه بودجه فعاليت‌هاي فرهنگي کافي نيست ادامه داد: افزايش بودجه اداره تبليغات اسلامي اين استان نيازمند همراهي دستگاه‌هاي حاکميتي استان است که سازمان مرکزي نيز در اين حوزه آنچه را که در توان داشته باشد به ميدان خواهد آورد.
مساجد مهم‌ترين پايگاه در عرصه فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي هستند

در ادامه روح‌الاميني در ديدار با راشکي رئيس ستاد اجرايي فرمان امام خميني(ره) سيستان و بلوچستان از مساجد به‌عنوان مهم‌ترين پايگاه در عرصه فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي يادکرد و افزود: با توجه به اهتمام ستاد اجرايي فرمان امام (ره) به بحث محروميت‌زدايي مساجد مي‌توانند به‌عنوان بهترين مکان براي ارائه خدمات به اهالي محل به‌ويژه نيازمندان ايفا نقش کنند.
معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي تصريح کرد: اين سازمان در مرکز و به طبع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها مي‌تواند به‌عنوان بازوان اجرايي در خدمت ستاد اجرايي فرمان امام (ره) و بنيادهاي وابسته به اين ستاد در اجراي طرح‌هاي مختلف به‌ويژه در حوزه محروميت‌زدايي باشند.
فعاليت روحانيون در مقابله با بحران کرونا در کشور قابل‌تقدير است

معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي در ادامه سفر خود در ديدار با حجت‌الاسلام مؤمني مديرکل اوقاف و امور خيريه سيستان و بلوچستان گفت: با شروع بحران ويروس کرونا در کشور طلاب و روحانيون فعاليت مقابله‌اي خود را در دو بخش اميد افزايي و حمايت‌هاي معنوي آغاز کردند و فعاليت روحانيون در مقابله با بحران کرونا در کشور قابل‌تقدير است.
محمد روح‌الاميني افزود: با نگاهي به ظرفيت‌هاي استان سيستان و بلوچستان در تمامي حوزه‌ها درخواهيم يافت که، استاني توانمند در ارائه خدمات عمراني در بخش‌هاي مختلف است.

حوزه هنري بازوي اجرايي سازمان تبليغات اسلامي است

محمد روح‌الاميني، در ادامه سفر به استان سيستان و بلوچستان در ديدار با رئيس حوزه هنري استان بر لزوم هم‎افزايي بين مجموعه‌هاي وابسته به سازمان تبليغات اسلامي تأکيد کرد و اظهار داشت: سازمان تبليغات اسلامي از مجموعه‌هاي وابسته خوبي در حوزه‌هاي مختلف برخوردار است که اين هم‌افزايي مي‌تواند در پيشبرد بسياري از اهداف سازمان منشأ آثار خير باشد.

وي از حوزه هنري به‌عنوان بازوي اجرايي اين سازمان در فعاليت‌هاي هنري يادکرد و افزود: دفاتر حوزه هنري در استان‌ها بايد معارف اسلامي و آرمان‌هاي انقلاب را به زبان هنرمندانه و مؤثر به جامعه منتقل کنند.
روح‌الاميني با اشاره به تغيير در سلايق و گرايش‌هاي جامعه به‌ويژه نسل جوان در حوزه‌هاي مختلف بيان کرد: بايد با شناخت اين سلايق و گرايش‌ها و استفاده از ابزار به‌روز آنان را به ميدان نقش‌آفريني در عرصه‌هاي مختلف انقلاب کشاند.
کمبود بودجه فرهنگي خطر بزرگي براي مسائل فرهنگي و تبليغي است

روح‌الاميني معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي کشور در نشست با معاون استانداري سيستان و بلوچستان در سخناني، توجه به مسئله نيروي انساني و فراهم کردن زمينه و بستر مناسب براي فعاليت بي‌دغدغه و همراه با آرامش و اطمينان، را از اصول مهم اداري و اجرايي عنوان کرد.
وي بر ضرورت شناسه دار کردن برخي نيروهاي انساني در ادارات تبليغات اسلامي تأکيد کرد و افزود: در تأکيدات مقام معظم رهبري بر ضرورت جوان‌گرايي در ادارات بايستي توجه داشت که از ظرفيت‌هاي سازمان نسبت به جذب نيروهاي خدوم اهتمام لازم را به عمل آورد و کمک دستگاه‌هاي دولتي در اين زمينه کارساز است.
وي ضمن ابراز تأسف از کمبود بودجه فرهنگي در تخصيص اعتبارات، خاطرنشان کرد: کمبود در بودجه فرهنگي خطر بزرگي براي مسائل فرهنگي و تبليغي است اما در اين ميان نيروي انساني خدوم و وظيفه‌شناس از هيچ تلاشي فروگذار نيستند و کارها بي کم‌وکاست پيش مي‌رود که اين امر توجه ويژه مسئولان را مي‌طلبد.

فضاهاي فرهنگي در چابهار زمينه‌ساز رشد فرهنگي مردم اين منطقه است

در ادامه اين سفر روح الاميني با چاکر زهي معاون فرهنگي منطقه آزاد چابهار گفت: خانه فرهنگ در روستاهاي بخش مرکزي اين شهرستان در حال ساخت است که پس از تکميل نقش مهمي در توسعه اجتماعي و فرهنگي اين روستاها دارد.
وي گفت: خانه فرهنگ هرکدام ۳۶ تا ۱۰۰مترمربع زيربنا دارند که البته مساحت آن‌ها بستگي به تعداد و جمعيت روستاها دارد.
چاکرزهي اظهار داشت: اين خانه‌هاي فرهنگ در روستاهاي کمال، نوک‌آباد، کج، بلنگي، صفر زهي، بجار بازار،لانياري و کلسکان در حال ساخت است.
گفتني است کلنگ ساخت اين خانه‌هاي فرهنگ باهمت سازمان منطقه آزاد چابهار به‌صورت مشارکتي با بنياد فرهنگي دکتر مجتهدي در روستاهاي شهرستان‌هاي چابهار،کنارک و دشت ياري خرداد امسال به زمين زده‌شده است که سازمان تبليغات اسلامي کشور مي‌تواند از اين ظرفيت در راستاي نقش اجتماعي خود بهره‌مند شود.
در ادامه روند سفر به شهرستان چابهار حجت‌الاسلام عيسي بزماني در بازديد جناب آقاي روح‌الاميني از مجتمع فرهنگي چابهار گفت: مجتمع فرهنگي تبليغات اسلامي چابهار که با استارت تخصيص اعتبار ۲ ميليارد تومان از سال ۹۱ آغازشده بود در حال حاضر ۹۵ درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.
حجت‌الاسلام بزماني ادامه داد: سايت‌هاي اداري، آمفي‌تئاتر و فضاهاي آموزشي و مهمانسرا براي اين مجتمع در نظر گرفته‌شده است.
مديرکل تبليغات استان سيستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: چابهار به دليل موقعيت خاص جغرافيايي ازلحاظ فرهنگي و همچنين تردد مسئولان کشور و استاني نيازمند فضاهاي فرهنگي گسترده است که سازمان تبليغات گام خوبي در اين زمينه برداشته است.
وي تصريح کرد: درسال آينده شاهد افتتاح فضاهاي فرهنگي لازم در چابهار خواهيم بود که زمينه‌ساز رشد فرهنگي مردم است.
بازديد از مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان،کتاب شهر و ديدار باروحاني مستقر حاشيه شهرستان زاهدان و ديدار با نماينده بنياد علوي در شهرستان قصر قند از ديگر برنامه‌هاي معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان تبليغات اسلامي در سفر به سيستان و بلوچستان بود. 
تعداد بازديد:5569 آخرين تغييرات:99/05/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر