یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آغاز بکار نمايشگاه بين المللي قرآن

آثار قرآني 20 کشور اسلامي در نمايشگاه تهران

شانزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم در محل مصلاي امام خميني ( ره ) در تهران گشايش يافت .

 

واحد مرکزي خبر : اين نمايشگاه در فضايي به مساحت 25 هزار متر مربع برپا شده است و بيش از 20 کشور اسلامي آثار قرآني خود را در آن عرضه کرده اند .

در نمايشگاه بين المللي قرآن کريم 200 غرفه آثار مکتوب و يکصد غرفه الکترونيک داير شده است و از امروز شنبه نهم شهريورماه حدود يک ماه ( بيست و ششم ماه رمضان ) به روي علاقه مندان و بازديد کنندگان آثار قراني گشوده خواهد بود .

اين نمايشگاه همه روزه از ساعت 15 تا 24 داير خواهد بود .

در مراسم افتتاحيه ، وزير فرهنگ وارشاد اسلامي با قدرداني از دست اندرکاران برپايي نمايشگاه امسال گفت : رشد کيفي و کمي و تنوع محتوا ، مفهوم و ظواهر قرآني در شانزدهمين نمايشگاه بين المللي قران کريم در مقايسه با سالهاي گذشته کاملا مشهود است .

صفارهرندي اضافه کرد : آن چيزي که دولت جمهوري اسلامي ايران را در تامين معاش مردم از ساير دولتها متمايز مي کند اين است که نظام مقدس جمهوري اسلامي و دولتهاي خدمتگزار مردمي در آن جزء‌نخستين دولتهايي هستندکه بر اساس اسلام و حکومت اسلامي پايه گذاري شده اند و توجه دولتهاي اين نظام با پيگيري قرآني و ولايت محوري به اين امر مهم بوده است که رابطه دولت با مردم را از طريق پيوند قرآني و شناخت و اجراي درست مفاهيم آن استحکام بخشند .

همچنين در اين مراسم آيت الله يزدي ازاعضاء مجلس خبرگان رهبري و شوراي مديريت حوزه علميه قم با اشاره به اهميت برپايي اين نمايشگاه گفت: مردم با حضور گسترده در اين نمايشگاه قرآني ، بيشتر با حقايق و مفاهيم قرآني وانواع ارائه کيفي و کمي کتاب الهي آشنا مي شوند و به اجرا و عمل به قران کريم تقربي بيش از پيش مي يابند .

وي افزود : نظاره عظمت قرآن کريم وآشنايي با اسرارعظيمي که دراقيانوس بي کران اين کتاب الهي وجود دارد ،کار بسيار سختي است و احتياج به راهنما دارد وآنگونه که قرآن در44 آيه و بيش از80 نوبت با کلمه کتاب و درمجموع در120 مورد به معرفي خود پرداخته است ، اهداف گوناگوني از جمله هدايت همه انسانها در همه زمانها و همه مکانها ، تدبر و تفکر در آيات الهي و لزوم ايجاد حاکميت به حق بين مردم و بسياري مضامين ديگردرنظرگرفته شده است .

وي تصريح کرد : قرآن کريم آمده است تا حاکميت خدا را در زمين تثبيت کند و در جوامع اسلامي بايد قرآن حاکم شود و حکومت هاي اسلامي بتوانند با قدرت اجرايي ، احکام الهي را درجامعه پياده کنند که اين امر در کشور و نظام اسلامي ما محقق شده است و امروز مي بينيم که مجلس شوراي اسلامي و دولت جمهوري اسلامي وهمچنين دستگاه قضايي نظام ، نمي توانند برخلاف احکام اسلام قانوني تصويب يا اجرا کنند و همه چيز در اين حکومت براي شناخت و اجراي صحيح احکام الهي در جامعه اسلامي است

تعداد بازديد:1073 آخرين تغييرات:87/06/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر