یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سازمان سنجش: اشتباهي نشده است

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:در اعلام نتايج آزمون سراسري امسال دانشگاه ها وموسسات آموزش عالي هيچ اشتباهي روي نداده و همه محاسبات برطبق قوانين موجود بوده است.

 

واحد مرکزي خبر: عبدالرسول پورعباس امروز در نشست خبري با تأکيد بر اينکه در آزمون امسال همانند سال‌هاي گذشته عمل شده است،‌ گفت: امسال وزارت بهداشت 8 رشته خود را از کارداني به کارشناسي ارتقا داده است و تراز قبولي آن نيز افزايش يافته است و اين وزارتخانه 8 رشته ديگر را از ناحيه به منطقه‌اي ارتقا داده که در مجموع ظرفيت اين رشته‌ها‌ 10 هزار نفر است.

وي افزود: وزارت علوم هم در سال جاري 13 رشته را ارتقا داده که مجموعا حدود 30 هزار ظرفيت را پوشش مي‌دهند در نتيجه به طور مثال اگر شخصي سال گذشته در رشته اي با رتبه 4 هزار در دانشگاهي قبول مي شد حالا بايد رتبه هزار را کسب کند .

پور‌عباس گفت: مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در آزمون سراسري امسال اجرا نشده است و بررسي‌هاي ما نشان مي‌دهد که تنها 4 نفر دارنده رتبه 3 رقمي در آزمون سراسري قبول نشده‌اند که يکي از آنها که رتبه 602 را دارد، انتخاب رشته نکرده است و افراد ديگر هم در انتخاب رشته اشتباه داشتند و در انتخاب رشته بومي گزيني را لحاظ نکرده‌اند و يا انتخاب آنها محدود بوده است.

وي با اشاره به اين‌که رشته‌ها به صورت منطقه‌اي، ناحيه‌اي و کشوري هستند، افزود: به طوري که اگر رشته‌اي در سطح کشور و در همه استان‌ها پراکنده باشد، درباره آن رشته بومي پذيري اجرا مي‌شود و در رشته‌هايي که‌ ناحيه‌اي هستند اولويت با نزديک‌ترين استان دارنده آن رشته است يعني شانس قبولي داوطلبان بومي زياد است .

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور در پايان اين نشست گفت: اطلاع رساني در خصوص بومي پذيري و تغيير برخي رشته ها در وضعيت استاني و ناحيه ايي به طور کامل انجام شده ودر دفترچه انتخاب رشته نيز موجود است.

وي افزود :کارنامه مرحله دوم زودتر از زمان مقرر‌ جمعه بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و داوطلبان مي‌توانند از جزئيات انتخاب رشته و قبولي خود با اطلاع شوند.

پور عباس افزود : به شکايات داوطلبان در کميسيون موارد خاص رسيدگي خواهد شد و اگر کسي در انتخاب رشته اشتباه کرده باشد، به آن رسيدگي خواهد شد و مشکل را برطرف خواهيم کرد.

تعداد بازديد:929 آخرين تغييرات:87/06/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر