پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سازمان ملل بايد تجلي آرمانهاي ملتها باشد

رئيس جمهوري اسلامي ايران در آستانه سفر به نيويورک به شبکه بين المللي پرس تي وي گفت: سازمان ملل به جاي تضمين منافع قدرت ها بايد تجلي آراي ملت ها باشد.

 

واحد مرکزي خبر ، محمود احمدي نژاد در گفت و گو با شبکه PRESS TV با اشاره به سفر آينده خود به نيويورک و شرکت در مجمع عمومي سازمان ملل تصريح کرد: سازمان ملل واقعاً بايد سازمان کل ملل باشد و نه سازمان برخي قدرت ها ، لابي ها و احزاب.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه بايد همه ملت ها در سازمان ملل حق رأي و تصميم گيري واقعي داشته باشند، گفت: بايد روابط دموکراتيک بر تمام ارکان سازمان ملل حاکم شود.

وي افزود: سازمان ملل بايد در سرزميني مستقل قرار گيرد تا که همه بتوانند بدون محدوديت در آن بحث و اعلام نظر کنند و به طور کلي تجلي آراي ملت ها باشد.

رئيس جمهور همچنين گفت وگو و ديدار با برخي مقام هاي بلندپايه کشورها ، نشست با جمعي از رهبران اديان و دانشجويان را از جمله برنامه هاي خود در سفر به نيويورک دانست.

احمدي نژاد در ادامه گفتگو با PRESS TV گزارش جديد البرادعي در مورد فعاليت هاي هسته اي ايران را به نفع ملت ايران دانست و تاکيد کرد: فعاليت هاي جمهوري اسلامي ايران در موضوع هسته اي براساس قوانين آژانس بين المللي انرژي اتمي بار ديگر مورد تاييد قرار گرفته و انحراف نداشتن آن رسماً اعلام شده است.

وي ادعاي دولت آمريکا در مورد فعاليت هاي هسته اي ايران را بدون ارزش و خارج ازچارچوب و قواعد آژانس بين المللي انرژي اتمي دانست و تصريح کرد: امروز مسئله هسته اي ايران ، مسئله اي حل شده است.

رئيس جمهور جار و جنجال و فرياد بعضي از قدرت ها در مسئله هسته اي ايران را ناشي از مواضع کينه توزانه و تبعيض آلود آنان و همچنين خلاف قوانين بين المللي دانست و گفت: اينگونه حرکات اين قدرت ها بيشتر به منزوي شدن آنها خواهد انجاميد.

احمدي نژاد با اشاره به اينکه فعاليت جمهوري اسلامي ايران در موضوع هسته اي کاملا قانوني و صلح آميز است ، گفت: جمهوري اسلامي ايران از حقوق مسلم خود استفاده کرده و حق هيچ کس را ضايع نکرده است؛ چنانچه در اين زمينه ما بيشترين همکاري ها را با آژانس داشته ايم.

رئيس جمهور مناسبات امروز حاکم بر جهان را ظالمانه دانست و با بيان اينکه اين مناسبات در دنيا کينه و درگيري ايجاد مي کند ، يادآور شد: جمهوري اسلامي ايران خواستار دوستي با ملت ها است؛ چرا که حق احترام براي تمام انسانها قائل است.

وي افزود: اگر اقليت پرخواه و زورگوي حاکم بر برخي کشورها کنار بروند وامور دنيا به دست ملت ها بيفتد، ملت ها با دوستي، برادري، صلح و امنيت مي توانند با هم زندگي کنند.

رئيس جمهور خاطر نشان کرد: شبکه هاي تبليغاتي به طور يک جانبه مردم آمريکا را تحت فشار قرار داده و اجازه نمي دهند آنها اظهار نظر کرده و اراده خودشان را حاکم کنند.

احمدي نژاد در ادامه اين مصاحبه رژيم صهيونيستي را رو به اضمحلال دانست و گفت: اين رژيم فلسفه وجودي خود را از دست داده؛ چرا که از اساس برپايي اين رژيم غلط بوده است.

وي اضافه کرد: جمهوري اسلامي ايران رژيم صهيونيستي را از اساس قبول ندارد و معتقد است ملت فلسطين بايد درباره سرنوشت و حاکميت کشور خود تصميم بگيرند.

رئيس جمهور در پاسخ به سوالي پيرامون تهديدهايي که از سوي برخي قدرت ها عليه کشورمان صورت مي گيرد، تصريح کرد: آنان کوچک تر از آن هستند که بخواهند ايران را تهديد کنند؛ چرا که آنان اکنون نمي توانند حتي خودشان را حفظ کنند.

احمدي نژاد با بيان اينکه ملت ايران قادر است از تماميت ارضي و منافع خود با اقتدار دفاع کند، خاطر نشان کرد: آنها مي دانند ايران امروز يک کشور و قدرت بسيار بزرگ است، البته قدرت ما قدرتي صالح، انساني و فرهنگي است.

وي افزود: البته اين تبليغات هيچ اثري در ملت ما ندارد؛ چرا که دوران تهديدها و تبليغات دروغين گذشته است.

تعداد بازديد:772 آخرين تغييرات:87/06/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر