سه شنبه 6 اسفند 1398 - 1 رجب 1441 - 25 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بلر شريک اسرائيل در کشتار مردم لبنان است

دبير کل حزب الله لبنان با غير اخلاقي خواندن استقبال از توني بلر نخست وزير انگليس در بيروت گفت: وي به سبب انجام ندادن اقدامات کافي براي متوقف کردن تهاجم رژيم صهيونيستي به لبنان در کشتار مردم اين کشور مشارکت کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر"سيد حسن نصر الله" دبير کل حزب الله لبنان امروز درگفتگوي با شبکه خبري الجزيره همچنين از فواد سنيوره نخست وزير و گروههاي ائتلاف که به ديدار توني بلر نخست وزير انگليس رفتند، انتقاد کرد .

وي توني بلررا شريک اسرائيل درکشتار مردم بي گناه لبنان دانست وتصريح کرد : استقبال کردن از او در بيروت پس ازجنگ ويران کننده رژيم صهيونيستي يک عمل غير اخلاقي وغير انساني است .

دبير کل حزب الله دراين مصاحبه تلويزيوني خاطر نشان کرد: اولين اشتباهي را که نخست وزير لبنان و گروههاي سياسي با او مرتکب شدند اين بود که آنها درقبال احساسات کساني که کشته و يا زخمي و يا مهاجرت کردند، اقدامي غير اخلاقي وغير انساني انجام دادند.

به گفته رهبرجنبش حزب الله ، برخي از سياستمداران لبنان ازپشت به حزب الله لبنان خنجرزدند و ديدگاههاي منفي مطرح کردند که سبب مي شود رسانه هاي جمعي  اسرائيل در قبال حزب الله متعادل تر بنظر برسند.

سيد حسن نصر الله تاکيد کرد : نخست وزير انگليس در کشتار و جناياتي که اسرائيل عليه مردم لبنان انجام داد، شريک است.

وي ادامه داد: اگربراي بلردعوت نامه سفربه لبنان فرستاده شده يک فاجعه ملي است وتحليل ما اين است که تلاشهايي براي لطمه زدن واز پشت خنجر زدن و تحريک ما وجود دارد اما  اگر وي درخواست آمدن به لبنان را کرده است من هنوزمطمئن نيستم ولي پاسخ دادن به درخواستش اهانت به ملي و عملکردي غير مسئولانه است .

دبيرکل حزب الله لبنان اين سوال را مطرح کردکه آيا مردم دراين کشور سنگ هستند آيا درلبنان انسان نيست.

وي ياد آورشد: درلحظه اي که ما با دشمن تمام عربها ومسلمانان و لبنانيها جنگيديم و وارد جنگ پليد شديم مادرهمان حال  در برابر بسياري از کساني که ازپشت به ما خنجر زدند، صبر کرديم . 

سيد حسن نصر الله ادامه داد برخي از رسانه هاي جمعي اسرائيل که ما با آنها دشمن هستيم و با آن هيچ ارتباطي نداريم در قبال ما عادلانه تر ازاين سياستمداران بودند از اين جهت اين سياستمداران شرکاي واقعي در اين جنگ بودند.

تعداد بازديد:946 آخرين تغييرات:85/06/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر