سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

خطيب جمعه تهران: محاکمه سران صهيونيست

خطيب نماز جمعه تهران رژيم صهيونيستي را يزيديان و جلادان زمان دانست و گفت : اگر عدالت در جهان حاکم باشد بايد سران رژيم صهيونيستي به خاطر جناياتشان محاکمه و در ملا ء عام به دار مجازات آويخته شوند .

 

به گزارش واحد مرکزي خبر ، حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران افزود : آنچه امروز در غزه مي گذرد وحشيگري ، آدمکشي و کشتار کودکان و زنان بي پناه است .

امام جمعه موقت تهران با اشاره به گزارش صليب سرخ جهاني درباره کمک به مردم بي دفاع غزه گفت: گروهي از جانب اين سازمان پس از چهار روز اجازه ورود به غزه را يافتند با شماري از کودکان مواجه شدند که در کنار اجساد مادران خود شيون و زاري سرمي دادند.

حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي اظهار داشت : از آغاز حمله اخير صهيونيستها به غزه تا ديشب بيش از 800 نفر به شهادت رسيدند که 230 نفر آنان کودک و يکصد نفر هم زن هستند و بيش از 3155 هم زخمي شدند .

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه فجايع غزه چهره هاي سياه و سفيد جهاني را نمايان تر کرده است بوش را منفورترين رئيس جمهور تاريخ آمريکا براساس نظرسنجي ها ي موجود دانست و گفت : بوش در حالي کاخ سياه را ترک مي کند که در کارنامه اش کشتار صدها هزار مردم بي دفاع به ثبت رسيده است .

امام جمعه موقت تهران افزود : بوش درعرصه اقتصادي نيز بحران را براي کشور و هم پيمانانش بوجود آورد و رسانه هاي آمريکايي وي را دروغ گوترين رئيس جمهور مي دانند.

خطيب نماز جمعه تهران اظهار داشت: در جنايات غزه اروپا نيز کارنامه درخشاني ندارد و حتي برخي کشورهاي اروپايي از رژيم صهيونيستي حمايت کردند و برخي هم مواضع دوگانه داشتند .

حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي گفت : براساس اخبار منتشر شده برخي کشورهاي عربي هزينه حمله به غزه را تامين کردند و اگر اين خبر درست باشد لکه ننگ بزرگي بر دامان اين کشورهاست .

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اظهارات برخي مفتي ها که تظاهرات به نفع غزه را فساد اور دانستند اظهار داشت : اينها از تبار آنهايي هستند که فتواي قتل امام حسين (ع) را صادر کردند و انان اين حديث را چگونه توجيه مي کنند که اگر مسلماني به فرياد برادر مسلمان خود نرسد مسلمان نيست ؟

خطيب نماز جمعه تهران با قدرداني از مردم مصر در واکنش به فجايع غزه اظهار داشت: از مردم مصر همين انتظار است اما در شان اين مردم نيست که حاکمشان بگويد گذرگاه رفح را با اجازه اسرائيل باز مي کنم .

امام جمعه موقت تهران با درخواست از مردم مصر براي بازگشايي گذرگاه رفح با هر روش ممکن گفت : در همين جا به دولت مصر توصيه مي کنم قبل ازاينکه ديرتر شود گذرگاه رفح را باز کند .

حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي پرونده سياه ديگر در ماجراي غزه را مربوط به عملکرد سازمانهاي بين المللي و برخي سازمانهاي اسلامي دانست و افزود : فلسفه تشکيل سازمان ملل حمايت از ملتهاست اما به سازمان برخي دولتها مبدل شده است .

امام جمعه موقت تهران، سازمان ملل را سازمان آمريکا دانست و گفت: شوراي امنيت به جاي اينکه امنيت برقرار کند ضد امنيت عمل مي کند و با حق وتوي جنايتکاران در اين شورا اميدي به برقراري امنيت توسط ان در جهان نيست.

خطيب نماز جمعه تهران با بيان اينکه غزه پرونده سفيدي هم دارد گفت : مردم مقاوم غزه روي سفيد اين پرونده هستند که 14 روز دليرانه مقاومت کرده اند .

وي افزود : اسرائيل همان است که 40 سال قبل در مقابله با 3 دولت عربي پيروز شد و فاتحانه هرچه خواست گرفت اما شما 14 روز است که اسرائيل را به ذلت نشانديد و مطمئن باشيد پيروزي از ان شماست و اين وعده قرآن است.

حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي بخش سفيد ديگر اين پرونده را مربوط به پيام عاشورايي رهبر معظم انقلاب دانست که بيداري اسلامي را در جهان تقويت کرده است .

وي همچنين با قدرداني از رهبر معظم انقلاب از رهبر مقتدر حزب الله ، سيد حسن نصرالله نيز به خاطر مواضع مقتدرانه اش تمجيد کرد و ان را مايه افتخار جهان اسلام دانست .

امام جمعه موقت تهران با قدرداني از حضور پرشور مردم ايران به ويژه دانشجويان و طلاب در حمايت از مردم غزه و از صدا و سيما به خاطر پوشش خبري خوب وقايع غزه سپاسگزاري کرد .

حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي با بيان اينکه بيداري اسلامي از نکاتي است که در حادثه غزه نمايان شد ه است اظهار داشت : هم اکنون فرياد مرگ بر اسرائيل و بيزاري از اين رژيم کشورهاي مختلف جهان را فراگرفته است .

امام جمعه موقت تهران گفت: حادثه غزه لکه ننگي در دامان رژيم صهيونيستي نشانده که تا ابد پاک نخواهد شد و مردم در طول تاريخ آن را در زمرة جانيان خواهند دانست.

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به 19 ديماه سالروز اهانتي که در روزنامه وابسته به شاه منتشر شد و احساسات و اعتراض مردم را برانگيخت گفت : اين واقعه موجب شد مردم به خيابانها بيايند که رژيم با گلوله پاسخ آنها را داد و تداوم اين حرکت به انقلاب اسلامي و پيروزي آن منجر شد.

سيد احمد خاتمي همچنين ياد شهيدان فدائيان اسلام به ويژه سيد مجتبي نواب صفوي را که مخلصانه به استقبال شهادت رفت گرامي داشت .

خطيب موقت نمازجمعه تهران درخطبه نخست ، به سلسله بحث هاي اخلاق اسلامي پرداخت و گفت: انس با خدا از جمله اين محورهاست.

حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي ضمن تسليت ايام شهادت سالار شهيدان، حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، معامله با خداوند را از مصاديق برجسته انس با خدا خواند.

وي گفت: از نگاه اهل بيت(ع)، دنيا بازار است که بعضي در اين بازار سود و برخي زيان مي کنند.

خطيب نمازجمعه اين هفته تهران عمر و هستي انسان را به عنوان کالاي مورد معامله با خداوند بيان کرد و افزود: انسان با اختيار خود، اين کالا را به فروش گذاشته است.

خاتمي گفت: شيطان يکي از خريداران کالاي عمر انسان است که آن را ارزان مي خرد و سرمايه هستي را به آتش مي کشد.

وي افزود: نافرماني خداوند، معامله با شيطان و معامله در اين بازار گناه است.

حجت الاسلام والمسلمين خاتمي با بيان اين که خريدار دوم کالاي انسان، ذات ربوبي است گفت: خداوند اين کالا را بسيار گران مي خرد.

خطيب موقت نمازجمعه تهران خداباوري را تجارت نافع با ذات مقدس ربوبي خواند و گفت: هزينه اين تجارت نيز که جان و مال است بايد پرداخته شود.

وي معامله با خداوند را داراي دو بازار دانست و افزود: بازار نخست آرام و بي دردسر که در آن انسان بنده خداست و دچار افسوس و پشيماني نمي شود.

حجت الاسلام والمسلمين خاتمي بازار دوم براي معامله با خداوند را بازار جهاد برشمرد و گفت: نام اين بازار، شهادت است.

وي با بيان اين که اين معامله با خداوند، قرب و مقام بالايي دارد افزود: شهادت در راه خدا، بالاترين مقام بعد از مقام انبياء‌ است.

خطيب موقت نمازجمعه اين هفته تهران گفت: شهادت اوج عشق به خدا و انتخاب آگاهانه و به همين علت، محبوب ائمه است .

وي با بيان اين که خداوند شهادت را بسيار گران مي خرد افزود: شهيد امتيازاتي نزد خداوند دارد که از جمله آن پذيرايي ويژه نزد خداوند، ‌نداشتن سوال قبر و داشتن مقام شفاعت است.

حجت الاسلام والمسلمين خاتمي با اشاره به جهاد امام حسين (ع) گفت: آن حضرت بالاترين معامله را باخدا کرد چرا که مي دانست پايان اين مسير شهادت است.

تعداد بازديد:1015 آخرين تغييرات:87/10/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر