چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

مديرعامل زيرساخت: در زمينه قيمت اينترنت تجديد نظر مي‌کنيم و ارزان مي‌شود

مديرعامل زيرساخت: در زمينه قيمت اينترنت تجديد نظر مي‌کنيم و ارزان مي‌شود

ايتنا - مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت به کاربران اينترنت نويد داد که در سال جاري سعي مي‌کنيم در رابطه با قيمت اينترنت، تجديد نظر کنيم و تا جايي که امکان دارد، قيمت لينک‌ها و شبکه اينترنت را کاهش دهيم.

در سال جديدتلاش مي کنيم ظرفيت ارتباطي کشورمان را ازهر يک از نقاط بين المللي فالکون ، جاسک- فجيره، ايران – کويت و ايران- ترکيه به ميزان ۶۴ لينک STM1 برابربا ۱۰ گيگ ومجموعاً ۲۵۶ لينک STM1 توسعه دهيم.

به گزارش ايتنا محمد باقر ظهوري فر، مدير عامل شرکتارتباطات زير ساخت که در خصوص برنامه هاي اين شرکت براي توسعه شبکه اينترنت در سال ۸۸ سخن مي گفت، با اعلام اين مطلب افزود: توسعه ظرفيت ارتباطات بين‌الملل با کشورهاي همسايه، از اولويت‌هاي شرکت ارتباطات زيرساخت در سال ۸۸ است، بخصوص که شبکه‌ما به اندازه کافي توسعه يافته است.

وي اضافه کرد: به اين ترتيب مي توانيم تبادل لينک هاي ارتباطي را باکشورهاي همسايه توسعه بدهيم که بخشي از اين ظرفيت، شامل ترانزيت وتبادل پهناي باندخواهدبود.

مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت به کاربران اينترنت نويد داد که در سال جاري سعي مي‌کنيم در رابطه با قيمت اينترنت، تجديد نظر کنيم و تا جايي که امکان دارد، قيمت لينک‌ها و شبکه اينترنت را کاهش دهيم.

ظهوري فر، در خصوص افزايش شمار درگاه‌هاي بين‌الملل کشورمان گفت: ارتباطات بين‌الملل و پهناي باند اينترنت کشورمان، هم اکنون از هشت درگاه بين‌المللي که چهار درگاه در شمال و چهار درگاه نيز از مسير دريايي در جنوب ، تامين و علاوه بر اين به صورت محدود از ماهواره نيز استفاده مي‌شود به نظر مي‌رسد اين تعداد درگاه ارتباطي، کافي باشد، در حالي که درگذشته ارتباطات بين‌الملل کشور، تنها از يک مسير دريايي در جنوب تأمين مي‌شد.

وي در ادامه توضيح داد: ازسوي ديگر مي‌بينيم در غرب وشرق ميهنمان، کشورهايي هستند که شرايط و امکانات‌شان درسطحي است که امکان استفاده به عنوان درگاه بين‌المللي وجود دارد و در حال حاضر فقط امکانات ارتباطي آنها از سوي ايران تامين مي‌شود.

تعداد بازديد:1057 آخرين تغييرات:88/01/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر