شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ايران طرفدار صلح و امنيت جهاني است

رئيس جمهور گفت: دنيا بداند ملت ايران ملتي آرمانى و طرفدار صلح و امنيت بر پايه عدالت براى همه ملت ها و در مسير آرمانى خود پيوسته و يکدل تا آخر ايستاده است.
به گزارش شبكه خبر، محمود احمدى نژاد در سخنراني پيش از آغاز  مراسم رژه روز ارتش جمهورى اسلامى ايران در جوار مرقد مطهر حضرت امام خمينى (ره)با بيان اين که ملت ايران قدردان فداکارى ها و ايثارگرى هاى ارتش است افزود : اقتدار قواى مسلح ايران ضامن امنيت منطقه است .

احمدي نژاد تصريح کرد : اقتدار ملت و قواى مسلح ايران ، اقتدار صالح و در خدمت ملت ها و عدالت و کرامت انسانى است و ملت ايران به داشتن چنين قواى مسلحى افتخار مى کند.

وي افزود : سلام و صلوات خدا بر امام راحل که پايه گذار ارتش سرفراز است و همچنين سلام و صلوات خدا بر شهيدان و جانبازان و آزادگان انقلاب و دفاع مقدس و ارتش جمهورى اسلامى ايران ، و سلام خدا بر قواى مسلح جمهورى اسلامى ايران، سربازان ، درجه داران، افسران ، اميران و سرداران.

رئيس جمهور گفت: اكنون ارتش جمهورى اسلامى ايران مظهر قواى مسلح مردمي، ايمانى و مجاهدت در راه خداست و باور ما اين است که ارتش الگوست.

محمود احمدي نژاد در ادامه سخنان خود گفت:البته به فضل الهى اين ويژگى در همه قواى نظامى و انتظامى سرشار است و موج مى زند.
احمدي نژاد با اشاره به اين كه نيروهاى ارتش به ويژه نيروى زمينى در دوران جديد حيات خود افتخارات جديدى آفريدند گفت : لحظه به لحظه مجاهدت ارتش در دوران دفاع مقدس برگ هاى زرين پر افتخار ملت ما را شکل مى دهد.

رئيس جمهور افزود: پس از آن نيز ارتش در برقرارى امنيت و صيانت از مرزها و پشتيبانى از ملت و تقويت اقتدار ملى نقش ممتازى ايفا کرد و صف طولانى شهدا، جانبازان، مجاهدان ارتش در دوران دفاع مقدس همه و همه پايه هاى اقتدار ارتش است .

محمود احمدي نژاد گفت:ترديدي نيست كه به فضل الهى با وحدت و يکپارچگى ملت و اقتدار نيروهاى مسلح ارتش جمهورى اسلامي، ملت ايران امروز يکى از مقتدرترين ملت هاى منطقه و بخش وسيعى از جهان است و براى هميشه جرأت تهديد دشمنان برداشته شده است.

احمدي نژاد تاكيد كرد : اكنون ارتش و قواى مسلح موجب عزت و امنيت خاطر و سرفرازى ملت ايران هستند و بايد صميمانه از همه مجاهدت ها، فداکارى ها و دلسوزى هاى قواى مسلح به ويژه ارتش قدرداني و تشکر کنيم.

وي گفت :اكنون ارتش جمهورى اسلامى ايران داراى ويژگى هاى منحصر به فرد است؛ ايمان به خدا ، خدمتگزارى به ملت ، پيگيرى آرمان هاى بلند الهى و پيوستگى به خط ولايت و امامت از ويژگى هاى ممتاز و منحصر به فرد ارتش است.

رئيس جمهور درادامه سخنان خود در مراسم روز ارتش جمهورى اسلامى ايران در جوار مرقد مطهر حضرت امام خمينى (ره) افزود : اكنون ارتش ما نه تنها با استفاده گسترده از پيشرفته ترين تجهيزات و امکانات دفاعى در ارتقاي امنيت ملى نقش ويژه اى ايفا مى کند، بلکه به واسطه اقتدار ذاتى خود که برخاسته از همان ويژگى هاست نقش بازدارندگى بسيار بالايى ايفا مى کند.

محمود احمدي نژاد افزود: 29 فروردين سالروز تولد ارتش نوين جمهورى اسلامى ايران را به ملت بزرگ ، نيروهاى مسلح و همه دلسوزان و آزادگان و عدالتخواهان جهان تبريک و تهنيت عرض مى کنم،اين روز (29 فروردين) را روزي بزرگ در تاريخ ملت ما و در زمره انقلاب اسلامى است؛ 30 سال قبل با فرمان الهى يک مرد مجاهد به خدا پيوسته،حضرت امام راحل و با اطاعت همه جانبه و پرشور ارتش ، دوران جديدى ازحياتى بالنده و متعالى در نيروهاى مسلح ملت ايران و ارتش آغاز شد. 

احمدى نژاد افزود : 29 فروردين تولد ارتشى بى نظير و استثنايى است ؛ ارتشى که در پيروي از امام و دلدادگى به خدا و دلبستگى به يک ملت مؤمن و انقلابى پايه گذارى شد.
وي گفت : ارتش جمهورى اسلامى ايران در طول 30 سال حرکتى رو به رشد و رو به کمال را ادامه داد
تعداد بازديد:774 آخرين تغييرات:88/01/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر