یکشنبه 19 مرداد 1399 - 19 ذي الحجه 1441 - 9 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

گوگل محبوب‌ترين جست‌وجوگر براي آمريکايي‌ها شد .

 

به گفته شرکت تحقيقاتي  comScore، شرکت جست‌وجوگر اينترنتي گوگل طي ماه مارس موفق شد سهم خود را از اين بازار در کشور آمريکا به بيشترين ميزان خود برساند.

 

طي ماه مارس از سال جاري ميلادي 3/14 ميليارد جست‌وجوي آنلاين در کشور آمريکا صورت گرفت که 7/63 درصد آن‌ها به وسيله جست‌وجوگر گوگل انجام شد که اين رقم نسبت به سهم گوگل از اين بازار در ماه فوريه رشد 4/0 درصدي را نشان مي‌دهد. پيش از اين گوگل توانسته بود 5/63 درصد از بازار جست‌وجوهاي آنلاين آمريکا را تصاحب کند.

 

در ماه مارس سال جاري ميزان جست‌وجوهاي اينترنتي صورت گرفته با ياهو اندکي کاهش يافت و اين شرکت توانست سهم خود را از اين بازار به 5/20 درصد برسد. در ماه فوريه سهم ياهو از اين بازار 6/20 درصد بود.

 

در کل ميزان جست‌وجوهاي آنلاين آمريکا در ماه مارس نسبت به ماه فوريه 9 درصد افزايش يافت. البته بايد توجه داشت که فوريه نسبت به مارس سه روز کوتاه‌تر بوده است.

 

بر اساس آمارهاي منتشر شده از سوي خبرگزاري رويترز، تعداد جست‌وجوهاي اينترنتي در هر روز از ماه مارس به صورت ميانگين 3/462 ميليون عدد بوده است که اين رقم براي هر روز از ماه مارس 468 ميليون عدد اعلام شده بود.

 

در ماه مارس سهم مايکروسافت از بازار جست‌وجوهاي آنلاين آمريکا 1/0 درصد افزايش يافت و به 3/8 درصد رسيد.

 

شبکه جست‌وجوگر آنلاين Ask Networks وابسته به شرکت IAC/InterActiveCorp و AOL وابسته به Time Warner هر کدام با اندکي کاهش مواجه شدند و در اين مدت، سهم هر يک از آن‌ها از بازار جست‌وجوهاي اينترنتي آمريکا به‌ترتيب 8/3 و 7/3 درصد محاسبه شد.

تعداد بازديد:1218 آخرين تغييرات:88/01/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر