پنج شنبه 8 اسفند 1398 - 3 رجب 1441 - 27 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

قرآن، رتبه نخست جستجوي كتاب در گوگل

آغاز ماه مبارك رمضان و افزايش ميزان قرائت قرآن در ميان مسلمانان، باعث شده است تا هفته گذشته، «قرآن» رتبه نخست مطالعه و جستجوي بخش كتاب گوگل را از آن خود كند.

به گزارش سرويس بين‌الملل  به نقل از «ميدل‌ايست آنلاين»، بنا بر ليستي كه روز پنجشنبه اعلام شده و در آن انتقادات «نوام چامسكي» از سياست خارجي آمريكا نيز ديده مي‌شود، مي‌توان براي نخستين بار، بيشترين جستجوهاي يك هفته گذشته بزرگ‌ترين موتور جستجوي جهان را ديد. كتابخانه گوگل از دو سال پيش راه افتاده است.

اين مجموعه كه هنوز هم در حال تكميل شدن است، كمك مي‌كند كه بدانيم جهان چه چيزي را به صورت آنلاين مي‌خواند و احتمالال بسياري از مسلمانان براي قرائت قرآن به اينترنت مراجعه كرده‌اند.

گوگل به صورت هفتگي و سالانه، ليستي از بيشترين جستجوي كتاب‌ها را منتشر مي‌كند و همچنين تنها چند صفحه از كتاب‌هايي را كه با اجازه ناشران، آنها را روي سايت قرار داده، براي نمونه در كنار لينك مربوط به آنها انتشار مي‌دهد. اين در حالي است كه جستجوي كتاب «گوگل» در نوع خود در اينترنت، منحصر به فرد است.

در ليست هفتگي اخير گوگل، بيشترين صفحات جستجو شده عبارتند از: «قرآن»، «تنوع گياهان گرمسيري» و «كنترل ميزان سود و اعتبار». همچنين در كنار اينها، مي‌توان به كتاب چامسكي به نام «تلاش آمريكا براي حاكميت جهاني» نيز اشاره كرد كه جزو كتاب‌هاي پرفروش آمازون هم بوده است.

تعداد بازديد:1083 آخرين تغييرات:85/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر