پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

احمدي نژاد: تصميمات دولت، كاملا كارشناسي و بر مبناي اصول علمي است

رييس جمهوري ايران، تصميمات دولت را تصميماتي كاملا كارشناسي و بر مبناي اصول علمي توصيف كرد و گفت: با جرات مي‌گويم كه در دولت جديد حتي يك تصميم خارج از اصول برنامه ريزي شده، اتخاذ نشده است.


به گزارش روز شنبه دفتر امور رسانه‌ها، "محمود احمدي نژاد"رييس جمهوري كه بصورت سرزده در دانشگاه امام صادق(ع) حضور يافته بود، در ديداري صميمي و چهار ساعته با دانشجويان در مسجد اين دانشگاه، گفت: ما نخستين دولت پس از انقلاب هستيم كه تصميم گرفتيم توسعه سرمايه گذاري دولتي را محدود كنيم.

احمدي نژاد در توضيح رويكرد اقتصادي دولت نهم، با بيان اينكه دولت درصدد است كه نظام بانكي كشور را مبتني بر اقتصاد اسلامي و مباني ديني اصلاح كند، فرهنگ‌سازي و ايجاد زمينه را در اين راستا ضروري دانست.

وي گفت: تشكيل صندوق مهر امام رضا(ع) به منظور حمايت از ازدواج، تامين مسكن و اشتغال جوانان و ترويج فرض الحسنه به عنوان يكي از مباني اقتصاد اسلامي است كه دولت با جديت آن را پيگيري مي‌كند.

رييس جمهوري درباره ديدگاه اقتصادي دولت در مورد بخش خصوصي و مبارزه با فساد افزود: ما مي‌گوييم بخش خصوصي يعني مردم، نه بخش اختصاصي كه عده‌اي مملكت را متعلق به خودشان بدانند و اين دولت، با اين تفكر مبارزه خواهد كرد و تا كوتاه كردن دست همه مفسدان بطور كامل از بيت المال در مقابل انحصار -طلبان خواهد ايستاد.

احمدي نژاد با بيان اينكه برخي افراد با اقدام دولت در مبارزه با مفسدان به بهانه توسعه اقتصادي مخالفت مي‌كنند، گفت: اتفاقا توسعه اقتصادي در مبارزه با فساد اتفاق مي‌افتد، زيرا افراد در محيط سالم به سرمايه‌گذاري اطمينان پيدا مي‌كنند و در اين صورت، رشد اقتصادي حاصل مي‌شود.

رييس شوراي اقتصاد تصريح كرد: از سال ‪ ۱۳۷۰‬كه تصميم به خصوصي‌سازي گرفته شد، تا سال ‪ ۸۲‬دولتها مقداري سهام فروختند و برخي شركت‌هاي دولتي را واگذار كردند، اما آمارها مي‌گويد در هر صنعتي، از ‪ ۱۰‬تا ‪ ۵۳۰‬برابر آنچه خصوصي‌سازي شده، سرمايه‌گذاري دولتي انجام گرفته است، ولي ما نخستين دولت پس از انقلاب هستيم كه تصميم گرفتيم توسعه سرمايه‌گذاري دولتي را محدود كنيم.

احمدي نژاد همچنين با اشاره به جريان اتهام‌سازي عليه دولت نهم درباره چگونگي برخورد دولت با اين جريان گفت: ما با همكارانمان در دولت قرار گذاشتيم به هيچ تهمت و افترايي پاسخ ندهيم، چرا كه احساس مي‌كنيم وقت دولت بايد صرف خدمت به مردم شود اما اگر كسي يا كساني با طراحي و سازماندهي به حق مردم تجاوز كنند طبيعي است كه دولت نمي‌تواند سكوت كند و اجازه نخواهد داد كساني با اهداف خاص در صدد تعدي به اموال بيت المال برآيند.

رييس جمهوري، بداخلاقي‌هاي صورت گرفته در برابر دولت را نشانه كارآمدي و توانمندي دولت دانست و گفت: اگر اين دولت ضعيف و ناكارآمد بود نياز به مورد اتهام و افترا قرار گرفتن نداشت و مخالفان براي ديدن شكست تلاشهاي دولت، كناري مي‌نشستند، اما هجمه‌هاي سنگين به دولت نهم، بيانگر آن است كه اتفاقات مثبت بسياري در بخش‌هاي مختلف در حال وقوع است.

احمدي نژاد با تاكيد براينكه تحقق آرمانها و اهداف والاي انقلاب اسلامي به تربيت نيروهاي كاردان، خلاق ، متعهد و دلسوز نياز دارد، نقش دانشگاه امام صادق (ع) را در اين راستا قابل توجه ارزيابي كرد و گفت: خوشبختانه "آيت‌الله مهدوي كني" با شناخت خوبي كه از دستگاه‌هاي حكومتي و نظام جمهوري اسلامي ايران دارد، با تاسيس و اداره دانشگاه امام صادق(ع) در حال ايفاي چنين نقشي است.

در ابتداي اين ديدار، بيش از ‪ ۱۰‬نفر از دانشجويان نظرات و ديدگاه‌هاي خود را در مورد لزوم توجه جدي به موضوعات فرهنگي در تصميمات دولت، مبارزه جدي با فقر، فساد و تبعيض و برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادي، ضرورت پيگيري جنبش نرم -افزاري و نهضت توليد علم، توجه بيشتر به جوانان براي ايفاي نقش در مسووليت‌هاي سازندگي كشور نظير طرح‌هاي اردوي جهادي و برخي مشكلات صنفي و تحصيلي دانشجويي با رييس جمهوري مطرح كردند.

تعداد بازديد:1167 آخرين تغييرات:85/07/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر