دوشنبه 11 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 30 مارس 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

رهبر انقلاب: آمريكا در خاورميانه بشدت درمانده شده‌

رهبر انقلاب اسلامي عصر امروز در ديدار رئيس جمهور روسيه سفيد وهيئت همراه يادآور شدند: آمريكايي‌ها اكنون در منطقه خاورميانه از جمله عراق، لبنان و فلسطين اشغالي بشدت درمانده شده‌اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رهبري، آيت‌الله خامنه‌اي پيوند خوردن اراده كشورهاي مستقل را موجب افزايش قدرت و تأثيرگذاري آن و همچنين به نفع منافع و مصالح اين كشورها دانستند و تاكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران و روسيه سفيد زمينه‌‌هاي زيادي براي گسترش روابط در همه ابعاد دارند و دولت‌ ايران آمادگي كامل براي گسترش بيش از پيش روابط بويژه در بخش اقتصادي و تجاري دارد.
ايشان با تأييد لزوم گسترش همه جانبه روابط دو كشور، لازمه ايستادگي كشورهاي مستقل در مقابل فشارهاي قدرتهاي بين‌المللي را، ارتباط و همكاري بيشتر بر شمردند و خاطرنشان كردند: علت اينكه بسياري از كشورهاي به ظاهر مستقل توانايي مقاومت در مقابل فشارهاي سلطه‌گر را ندارند، پيوند نخوردن اراده مسئولان اين كشورها و نبود پشتوانه افكار عمومي است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به دست اندازيهاي آمريكا در مناطق مختلف جهان بويژه منطقه خاورميانه، علت آنرا ضعف كشورهاي منطقه دانستند و افزودند: البته آمريكايي‌ها اكنون در منطقه خاورميانه از جمله عراق، لبنان و فلسطين اشغالي به شدت درمانده شده‌اند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران با هيچ كشوري منازعه ندارد اما به مصالح و آينده خود بشدت پايبند و علاقه‌مند است.

در اين ديدار كه احمدي‌نژاد رئيس جمهور نيز حضور داشت، الكساندر لوكاشنكو رئيس جمهور روسيه سفيد با ابراز خرسندي از اين ديدار و همچنين روابط بسيار خوب دو كشور، از جمهوري اسلامي ايران به عنوان كشوري با اراده مستحكم، مقتدر و داراي مواضع قاطعانه نام‌ برد و تأكيد كرد: در مذاكرات تهران، دو طرف براي گسترش همه جانبه روابط مصم بودند زيرا اين گسترش روابط به نفع مصالح دو كشور است.

وي با تأييد سخنان رهبري انقلاب اسلامي در خصوص لزوم ارتباط كشورهاي مستقل، خاطرنشان كرد: ما نيز معتقديم براي ايستادگي مقابل دشمنان بايد اراده و قدرت خود را از طريق ارتباط با يكديگر و استفاده از پشتوانه مردمي افزايش دهيم.

تعداد بازديد:1186 آخرين تغييرات:85/08/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر