پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 26 آپريل 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

يك‌ششم كاربران اينترنت هرزنامه‌ها دريافت مي‌كنند

يك‌ششم كاربران اينترنت هرزنامه‌ها دريافت مي‌كنند

طبق نتايج حاصل از يك مطالعه جديد، از هر 6 كاربر در سراسر دنيا يك نفر تاكنون با هرزنامه‌ها مواجه شده است و عموم كاربران معتقدند كه در اقتصادي بحران‌زده كنوني، هرزنامه‌نويسان روزانه ميليون‌ها دلار را از آن خود مي‌كنند.

به گزارشبخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران،از فارس، اين بررسي‌ها توسط "كارگروه پيام‌هاي ضد سوءاستفاده "(MAAWG) انجام شده است. اين كارگروه شامل گروه ويژه‌اي از كارشناسان مي‌شود كه براي ساخت نرم‌افزارهاي ضدويروس و ضدهرزنامه‌ها فعاليت مي‌كنند.
در اين بررسي 800 كاربر آمريكايي و كانادايي مورد بررسي قرار گرفتند و سوالاتي پيرامون عادات امنيت رايانه‌اي آن‌ها و ميزان آگاهي آن‌ها از روش‌هاي مقابله با سوءاستفاده‌هاي اينترنتي پرسيده شد.
افرادي كه به طور عمومي با هرزنامه‌ها و برنامه‌هاي مخرب اينترنتي مواجه شده بودند اعلام كردند كه طي ماه‌هاي گذشته به دنبال برنامه امنيتي ويژه‌اي براي مقابله با هرزنامه‌ها بوده‌اند.
اين كارگروه تخصصي فرآينده سه هرزنامه اصلي كه به واسطه آن‌ها 469 ميليون پست‌الكترونيكي ناخواسته به كاربران ارسال شده بود را نيز مورد مطالعه قرار دادند.
از بين اين نامه‌هاي الكترونيكي ناخواسته، 350 ميليون پست الكترونيكي با موضوع فروش داروهاي مختلف به كاربران ارسال شده بود و در كل، 10 هزار و 522 كاربر از اين ايميل‌هاي تقلبي بازديد و 28 درصد آن‌ها اقدام به خريد اين داروها كرده بودند. اين جريان باعث شد تا هرزنامه‌نويسان بتوانند 5/3 ميليون دلار را از آن خود كنند.

تعداد بازديد:995 آخرين تغييرات:88/04/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر