یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

اسرائيل تلاش مي‌كند روابط ايران و آمريكاي لاتين را تضعيف كند

سفير ايران در بوليوي با اشاره به سفر ليبرمن به منطقه:

اسرائيل تلاش مي‌كند روابط ايران و آمريكاي لاتين را تضعيف كند

سفير جمهوري اسلامي ايران در بوليوي اعلام كرد كه سفر وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي به آمريكاي لاتين با هدف تضعيف روابط آمريكاي لاتين با ايران صورت پذيرفته است.


 "مسعود ادريسي "، سفير جمهوري اسلامي ايران در بوليوي، در گفت‌وگو با خبرگزاري آمريكايي "آسوشيتدپرس " گفت: اسرائيل با سفر ليبرمن به آمريكاي لاتين تلاش دارد تا روابط ايران با كشورهاي آمريكاي لاتيني را تضعيف كند.
وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي سفري 10 روزه خود به كشورهاي آمريكاي لاتين را از روز سه‌شنبه و با ورود به برزيل آغاز كرد و روز گذشته نيز وارد آرژانتين شد. وي قصد دارد در ادامه سفر خود از پرو و كلمبيا نيز ديدار كند.
ادريسي در ادامه مصاحبه خود با اين خبرگزاري گفت: هدف آنها [صهيونيست‌ها] تبليغات عليه روابط خوبي است كه بين ايران و آمريكاي لاتين وجود دارد.
مقامات رژيم صهيونيستي بارها نگراني خود از افزايش روابط ايران با كشورهاي آمريكاي لاتين كه داراي رويكردهاي مستقل از آمريكا هستند را اعلام كرده‌اند.
شركت‌هاي ايراني در بازار كشورهاي آمريكاي لاتين نظير ونزوئلا حضوري فعال دارند و كارخانه‌هاي خودروسازي، تراكتور سازي و دوچرخه سازي در اين كشورها فعاليت مي‌كنند.
ايران در سال‌هاي اخير سفارت‌هاي خود را در بوليوي، نيكاراگوئه و اكوادور افتتاح كرده است.

تعداد بازديد:882 آخرين تغييرات:88/05/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر