پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 26 آپريل 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

50 ميليون مشترك وايمكس تا سال 2014

50 ميليون مشترك وايمكس تا سال 2014


شركت تحقيقاتي Juniper Research بر پايه يك مطالعه جديد اعلام كرد، شمار كاربراني كه از طريق شبكه بي‌سيم وايمكس به اينترنت متصل مي‌شوند تا سال 2014 ميلادي به 50 ميليون نفر خواهد رسيد.

اين شركت اعلام كرد كه رشد اصلي شبكه وايمكس طي 5 سال آينده مربوط به مناطقي مي‌شود كه امكان توسعه خطوط پهن‌باند و ADSL در آن‌ها وجود ندارد.
وايمكس نوعي فناوري بي‌سيم است كه نسبت به خطوط پهن‌باند سرعت بالاتري دارد و مي‌تواند در مناطقي كه امكان گسترش خطوط كابلي وجود ندارد، اينترنت را به كاربران برساند.
اين فناوري نسبت به شبكه 3G سرعت بيشتري دارد و در عين حال، سطح پوشش‌دهي آن از شبكه بي‌سيم Wi-Fi بيشتر است. آخرين استاندارد تعريف شده براي اين شبكه WiMAX 802.16e نام دارد كه سرعت اينترنت در آن نسبت به ديگر استاندارهاي موجود، بيشتر است.
در حال حاضر بسياري از عرضه‌كنندگان خدمات اينترنتي راه‌اندازي شبكه وايمكس را به دليل هزينه‌هاي آن به تاخير انداخته‌اند و به گفته شركت تحقيقاتي Juniper، امروزه گستره اين شبكه را مي‌توان از كشوري مانند پاكستان تا كشوري نظير آمريكا در نظر گرفت.
شبكه بي‌سيم 4G Clearwire كه به تازگي توسط شركت‌هاي مخابراتي اسپرينت و Comcast راه‌اندازي شده، مبتني بر استاندارد وايمكس است.

تعداد بازديد:968 آخرين تغييرات:88/05/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر