چهارشنبه 20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441 - 11 دسامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

برگزاري جلسات كميته فيلترينگ با حضور دادستان جديد كل كشور

عضو كميته فيلترينگ در گفت‌و گو با فارس خبر داد:
برگزاري جلسات كميته فيلترينگ با حضور دادستان جديد كل كشور

رئيس كميته مخابرات مجلس گفت: پس از شروع به كار دادستان جديد، جلسات كميته فيلترينگ مانند سابق از سوي اين نهاد برگزار مي‌شود.


علي مطهري در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص برگزاري جلسات كميته فيلترينگ گفت: از زمان شروع به كار اين كميته تاكنون چندين جلسه آن برگزار شده است.
اين عضو كميته فيلترينگ افزود: برنامه‌ريزي براي برگزاري جلسات كميته فيلترينگ اينترنت بايد از سوي دادستاني انجام گيرد و با شروع به كار دادستان جديد كل كشور برگزاري جلسات آن ادامه خواهد يافت.
رئيس كميته مخابرات مجلس خاطرنشان كرد: جلسات اين كميته با حضور 7 عضو از 12 عضو رسميت مي‌يابد كه بنده تاكنون در 3 جلسه حضور داشته‌ام.
به گزارش فارس، كميته 12 نفره فيلترينگ اينترنت در مردادماه سال جاري به منظور رسيدگي و تعيين مصاديق محتواي مجرمانه در محيط اينترنت براي فيلترينگ سايتها از مرداد ماه در قوه قضائيه تشكيل و مقرر شد جلسات آن هر 15 روز يكبار برگزار شود.
براساس اين گزارش، مقرر شده بود اطلاع‌رساني در خصوص تصميمات اين كميته از سوي دبيرخانه مستقر در دادستاني كشور انجام گيرد ولي از زمان آغاز به كار آن تاكنون اخبار خاصي از جلسات و تصميمات اين كميته منتشر نشده است.
بنابراين گزارش پيش از اين كميته‌اي تحت نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي مسئول فيلترينگ سايت‌ها بود.

تعداد بازديد:1129 آخرين تغييرات:88/06/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر