چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

شهيد شوشتري آرزو‌ي شهاد‌ت را در زمان جنگ ‌داشت

همرزم شهيد شوشتري گفت: اين شهيد بزرگوار هميشه به من مي‌گفت اميري در طول جنگ بالاخره يكي از ما بايد شهيد مي‌شديم‌.


حسن اميري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: شهيد نورعلي شوشتري از روزهاي اول جنگ به عنوان يك رزمنده عادي وارد شد اما با توجه به لياقت و رشادت‌هاي فراوان تا فرماندهي نيز رسيد و اين روزها نيز در حالي كه جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه بود به دست منافقين كوردل در يك حمله انتحاري شهيد شد.
وي گفت: شهيد شوشتري از سال‌هاي قبل يعني از زماني كه موضوع بزرگداشت كنگره سرداران شهيد مطرح بود تلاش بسيار زيادي براي برگزاري اين كنگره داشت و حتي جزء نخستين بنيانگذاران اين كنگره بود و همواره دغدغه برگزاري اين كنگره را داشت.
وي اضافه كرد: نكته جالب اينجاست كه درست چند روز مانده به برگزاري كنگره به خيل ياران شهيدش پيوست و به آرزوي ديرينه خود رسيد.
همرزم شهيد ادامه داد: اين شهيد بزرگوار هميشه به من مي‌گفت اميري در طول جنگ بالاخره يكي از ما بايد شهيد مي‌شديم اما نشديم اما حالا كه در آستانه برگزاري كنگره شهدا به لقاءالله پيوست سعادت و عاقبت ‌به خيري است.
نخستين كسي كه دستور برگزاري آبرومندانه كنگره را داد ايشان بود و ايشان اصلي‌ترين پايه‌گذاران و بنيانگذاران كنگره بودند.
اين سردار دفاع مقدس افزود: با اينكه ايشان مشغله ‌كاري فراوان داشت و در خارج از استان مستقر بود اما باز هم هفته‌اي يك جلسه با ما داشت و بر برگزاري آبرومندانه كنگره تاكيد فراوان داشت.
وي افزود: ايشان به عنوان نماينده فرمانده كل سپاه نقش موثري در برگزاري كنگره داشت و فعاليت بسيار زيادي در مجتمع آيه‌ها براي برگزاري ايفا كرد.
وي به دغدغه سردار شوشتري در حوزه فرهنگ اشاره كرد و گفت: ايشان در تمام طول دوران خدمت‌شان به ويژه دوراني كه فرماندهي را به عهده داشتند در چند حوزه احساس خطر مي‌كردند و وقت ويژه‌اي براي آن مي‌گذاشتند يكي از آن حوزه‌ها، حوزه تاليف بود.
وي ادامه داد: ايشان چندين جلسه با نويسندگاني گذاشتند و وقت ويژه‌اي را به اين كار اختصاص مي‌دادند، او گنجينه دفاع مقدس بود.
اميري با اينكه ايشان جانشين فرمانده نيروي زميني و مسئول قرارگاه ثارالله در سيستان و بلوچستان بود اما هر موقع كه زنگ مي‌زد از من درباره كنگره و پيشرفت كار مي‌پرسيد و مي‌گفت 23 هزار شهيد در استان خراسان را نبايد تنها گذاشت و بسيار دقيق بود.
وي با اشاره به نقش سردار شوشتري در تشكيل سازمان دفاعي خراسان ادامه داد: بعضي از چيزها را نمي‌شود گفت و گذشت بلكه بايد نشست و فكر كرد.
وي ادامه داد: در زماني كه وي در استان خراسان حضور داشت من نيز به عنوان معاون هماهنگ‌كننده ايشان بودم و طرح هاي بسياري در استان اجرا كرد كه هركدام از آن‌ها تاثيرات خاص خودش را داشت.
دبير كنگره بزرگداشت سرداران و 23 هزار شهيد استان‌هاي خراسان ادامه داد: يكي از طرح‌هايي كه ايشان در آن زمان دنبال اجرايش بود ادغام نيروي زميني و نيروي مقاومت بود كه بنا به دلايلي محقق نشد اما حالا بعد از گذشت چند سال از آن زمان اين طرح در حال اجراست كه نشان از تيزبيني و آينده‌نگري ايشان دارد.
اميري افزود: در واقع شهيد شوشتري يك فرد چندبعدي بود و هركجا وارد مي‌شد با تفكر و تعقل كار مي‌كرد و همواره برنامه‌هاي جديد داشت.
وي ادامه داد: در زمان جنگ از نظر سخت‌افزاري بسيار خوب عمل مي‌كرد و در بعد از جنگ نيز ايشان از نظر نرم‌افزاري بسيار عالي كار مي‌كرد

تعداد بازديد:1203 آخرين تغييرات:88/07/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر