سه شنبه 20 آذر 1397 - 3 ربيع الثاني 1440 - 11 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

طنين اذان صبحدل در تشييع پيكرش

پيكر پاك حسين صبحدل مؤذن انقلابي و خادم قرآن در فضايي آكنده از طنين اذان وي با حضور خيل عظيم مردم، چهره‌هاي كشوري و قرآني تشييع شد.


به گزارش گروه آئين‌ و انديشه‌ خبرگزاري فارس، پيكر پاك حسين صبحدل صبح امروز با حضور مردم خداجوي، رئيس سازمان صداوسيما، رئيس شبكه قرآن و معارف سيما، رئيس سازمان دارالقرآن كريم، فعالان و خادمان عرصه قرآني و هنرهاي آئيني و جمعي از شاگردان استاد از مقابل مسجد المهدي تهران به سمت بهشت‌زهرا تشيع شد.
عزت‌الله ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما در اين مراسم گفت: زبان حال حاضر مردم در اين مراسم اين است: صبحدل عزيز سلام ما را به مؤذن رسول‌الله برسان. مؤذني كه يك روز خانم بزرگواري به او گفت دلم براي پدرم تنگ شده است اذان بگو تا كمي آرام بگيرم اما آن خانم بزرگوار طاقت نياورد و وقتي اذان به نيمه رسيد گفتند بلال ديگر بس است كه زهرا از حال رفت.
آقاي صبحدل سلام مردم ما را به پيغمبر برسان و اميدوارم كه روح پاكت با روح معظم رسول‌الله محشور شود.
همچنين در ادامه مراسم محمد خواجوي رئيس سازمان دارالقرآن كريم در سخناني كوتاه ضايعه درگذشت استان صبحدل را جبران ناپذير خواند و گفت: جامعه قرآني كشور در همه حال قدردان زحمات اين استاد با اخلاص مكتب قرآن و اهل بيت است.
غلامعلي حدادعادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي نيز به مناسبت درگذشت مرحوم استاد صبحدل پيام تسليتي ارسال كرد كه در جمع حاضران قرائت شد.
در اين پيام آمده است: درگذشت خادم با اخلاص مكتب معارف نبوي و علوي را تسليت مي‌گويم. طنين صداي دلنشين او در سالهاي سياه ستم‌شاهي همچون شمشير بران بود كه پرده‌هاي سياه شب را مي‌دريد و همواره در ياد و جان جوانان آن روزگار كه پيران امروزند باقي مي‌ماند.خداوند او را بيامرزد كه عمري در راه نشر حقايق اسلامي تلاش كرد.
در اين مراسم چهره‌هاي قرآني و هنري مانند شاه‌ميوه، ابوالقاسمي و عباسي از قاريان بين‌المللي ايران اصفهاني و گلريز از آوازان‌خوانان صاحب سبك و سهيل محمودي، همچنين مديران ارشد صداوسيما مراكز قرآني و هنري حضور داشتند.
از نكات قابل ذكر پخش اذان مرحوم صبحدل هنگام اجراي مراسم بود كه باعث منقلب شدن احساسات مردم حاضر در اين مراسم شد.
مراسم ترحيم استان حسين صبحدل روز جمعه 15 آبانماه از ساعت 14 الي 16 در مسجد المهدي واقع در خيابان استان حسن بنا (مجيديه) جنوبي برگزار خواهد شد.
همچنين مجلس ترحيم ديگري روز يكشنبه 17 آبان از ساعت 14 الي 16 در مسجد بلال صداوسيما برگزار مي‌شود.

تعداد بازديد:924 آخرين تغييرات:88/08/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر