دوشنبه 30 مهر 1397 - 12 صفر 1440 - 22 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

استاندار سيستان و بلوچستان: صنعت فرش اصيل سيستان بايد احيا شود

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: صنعت و هنر اصيل فرش سيستان که از جايگاه تاريخي، صنعتي و هنري بسيار ارزشمندي برخوردار است بايد با قوت احيا شود. 

 

مهندس " علي محمد آزاد" در ديدار با معاون شرکت سهامي فرش ايران اظهارداشت: فرش دستباف سيستان به لحاظ کيفيت، رنگ طبيعي و نقشه موقعيت ممتازي در بازارهاي جهاني دارد.

وي بيان کرد: براي رونق صنعت فرش سيستان علاوه بر تغيير در طرح، رنگ، نقشه، به بافي و آموزش بايد دار قالي نيز همراه با مواد اوليه به صورت رايگان با خريد تضميني در اختيار قاليبافان استان قرار گيرد.

آزاد با انتقاد از رشد نيافتن حرفه قاليبافي در سيستان و بلوچستان طي دهه هاي گذشته در اين استان گفت: کاهش تعداد دارهاي قاليبافي از دوهزار و 500 دار به يکهزار دستگاه ظلم به اين صنعت ارزشمند و هنرمندان اين حرفه در استان است.

استاندار سيستان و بلوچستان آمادگي لازم براي ارايه تسهيلات به علاقه مندان حرفه قاليبافي را اعلام کرد و از متوليان شرکت فرش ايران خواست براي رشد و رونق اين صنعت اقدام جدي به عمل آورند.

" رحيم همايي اسکويي" معاون توليد شرکت سهامي فرش ايران نيز در اين ديدار بر ارايه 200دار قالي به علاقه مندان و خريد تضميني فرش از آنان در استان اعلام آمادگي کرد

تعداد بازديد:1794 آخرين تغييرات:88/09/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر