پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

يک مقام پاکستاني : دولت پاکستان براي مقابله با شبکه هاي تروريستي مصمم است

معاون سر وزير ايالت بلوچستان پاکستان با اشاره به اينکه ، دولت اين کشور براي مقابله با شبکه هاي تروريستي به جد مصمم است اعلام کرد : از اين پس اجازه نخواهيم داد خاک پاکستان مأمن و جولانگاه اشرار مسلح و شبکه هاي تروريستي شود.

 

ناصر محمد کوسه که در رأس هيئتي از مقامات سياسي و امنيتي شهرهاي مرزي ايالت بلوچستان پاکستان بمنظور شرکت در شانزدهمين اجلاس کمسيون مشترک مرزي جمهوري اسلامي ايران و پاکستان به زاهدان  سفر کرده است سه شنبه شب در ديدار با استاندار سيستان و بلوچستان آمادگي دولتش را براي همکاري دو جانبه در برخورد با مخلان امنيت و شبکه هاي تروريستي اعلام کرد .

 

وي همچنين با ابلاغ پيام تسليت رئيس جمهور و نخست وزير پاکستان از حادثه خونين تروريستي " پيشين " شهرستان سرباز در جنوب سيستان و بلوچستان که منجر به شهادت بيش از 40 تن از مردم مظلوم و بي دفاع استان و سردار شوشتري و محمدزاده از فرمانده هان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شد ، خواستار همکاري و تقويت سازمانهاي امنيتي و اطلاعاتي دو کشور در شناسايي و تعقيب سر کرده گان گروهک هاي تروريستي و شرور منطقه شد .

اين مقام پاکستاني تصريح کرد : مقامات امنيتي و مرزباني جمهوري اسلامي پاکستان در حال بررسي راهکارهاي لازم در کشف و شناسايي مخفيگاهها و مسيرهاي تردد شبکه هاي تروريستي و اشرار مسلح در ايالت بلوچستان هستند .

وي افزود : اجازه نخواهيم داد که شبکه هاي تروريستي  و اشرار مسلح با استفاده از خاک پاکستان و خلاء موجود به حيثيت روابط عميق تاريخي ، فرهنگي و اقتصادي دو کشور دوست و برادر  آسيب وارد کند .

معاون سر وزير ايالت بلوچستان با تقدير از همکاري خوب و مثمر ثمر  جمهوري اسلامي ايران در تقويت مناسبات دو کشور اظهار اميدواري کرد که اين اجلاس بتواند علاوه بر اجرايي کردن توافقات گذشته ، راهکار نويني را براي افزايش سطح مبادلات تجاري ، همکاريهاي اقتصادي و نيز کاهش نگرانيهاي امنيتي  مردم مهمان نواز و مرزنشين سيستان و بلوچستان و رفع سوءتفاهمات فراهم آورد .

وي همچنين خبر از ترميم و نوسازي جاده ترانزيتي کويته – تفتان در مرز ميرجاوه  زاهدان و خط راه آهن اين مسير داد و گفت : با اجراي اين پروژه و افتتاح خط کويته – زاهدان – تهران – استانبول زمان حمل کالا از 13 روز به کمتر از يک هفته تقليل خواهد يافت و موجب شکوفايي و تحول اقتصادي هر دو کشور خواهد شد

تعداد بازديد:893 آخرين تغييرات:88/09/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر