پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ملت ايران بي جهت به کسي امتياز نمي دهد

به چه حقي در کشور ما جاسوسي مي کنيد؟

رئيس جمهور درباره گفتگوها در خصوص مسئله هسته اي گفت: هر وقت سر عقل آمديد و تعهد خود را به عدالت اعلام کرديد و به حقوق ملت ها احترام گذاشتيد با شما گفتگو مي کنيم .

 

به گزارش واحد مرکزي خبر احمدي نژاد در جمع مردم اصفهان افزود: البته درباره موضوع انرژي هسته اي بدانيد اگر پدر خود را هم در بياوريد و جلز و ولز کنيد ملت ايران در باره موضوع هسته اي با شما گفتگو نخواهد کرد.

وي گفت: آنها نمي فهمند چرا ما تاسيسات هسته اي را در اصفهان قرار داده ايم البته همه ملت ايران اين طور هستند اما اصفهاني ها سرآمد و نمونه ملت ايران هستند و اين مردم اصفهان در طول تاريخ يک سر سوزن امتياز به دشمن نداده اند.

احمدي نژاد افزود : حتي اگر برخي از اين سياسيون بخواهند، مردم اصفهان اجازه نمي دهند حتي يکي از اين سانتريفيوژها خاموش بشود.

رئيس جمهور افزود: به ما گفتند سوخت 3 و نيم درصدي را به ما بدهيد تا ما آن را غني سازي کنيم و برگردانيم که گفتيم ما مشکلي نداريم و اين چيز خاصي نيست زيرا ملت ايران هم اکنون اين فناوري را در اختيار دارد و هر روز هم در حال توليد است و به فضل الهي 10 مرکز مانند نطنز را راه اندازي خواهد کرد.

رئيس جمهور گفت: بعدها ديديم حرف ها عوض شد و عده اي از رژيم صهيونيستي و از دولت انگليس که براي شما شناخته شده است شروع کردند حرفهايي زدند.

احمدي نژاد گفت: من به يکي از روساي جمهور از يک کشور بزرگ که پيغام آورده بود گفتم ما در فضاي عادلانه و احترام آميز براساس قانون همکاري مي کنيم و نگراني هم نداريم اما اگر رسانه ها و برخي از اين سياستمداران اين کار مثبت ما را بخواهند به عنوان يک امتياز براي خودشان و توهين و کلک زدن به ملت ايران تلقي کنند راه بسته خواهد شد.

وي افزود: ملت ايران کسي نيست که بخواهد از معادلات جهاني بي جهت و برخلاف حق امتيازي به کسي بدهد يا از حقوق خودش کوتاه بيايد.

احمدي نژاد گفت: به آنها گفتم اصلاح کنند اما متاسفانه کوتاهي کردند و ما گفتيم شرايط عوض شده است اگر خواستيد همکاري کنيد سوخت را غني مي کنيم و در ايران زيرنظر آژانس با هم جابجا مي کنيم اما بار ديگر نشان دادند که به قانون پايبند نيستند و از سازمان هاي بين المللي استفاده ابزاري مي کنند ، خلاف مي گويند و چيزي که ما خودمان پيشنهاد داده ايم مي خواهند عليه خودمان استفاده کنند .

وي افزود :‌ گفتيم دوران بچه بازي ها پايان يافته است و معلوم شد آنها مخالف فضاي آرام و دوستي و صلح هستند ؛ آنها به دنبال تبعيض هستند البته ملت ما در چارچوب قانون و محکم حرکت مي کند و به آنها هم مي گوئيم راه براي آنها باز است و ما راه را نمي بنديم.

احمدي نژاد افزود : اگر از عمل زشتشان کناره گيري کنند و به عدالت بازگردند در چارچوب عدالت در مسائل جهاني با هم همکاري خواهيم کرد.

تعداد بازديد:841 آخرين تغييرات:88/09/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر