چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

طرح جامع مسکن سيستان و بلوچستان افق روشني از خدمات شهري را ترسيم خواهد کرد

استاندار سيستان و بلوچستان پس از تصويب طرح جامع مسکن استان اعلام کرد : تصويب اين طرح علاوه بر برنامه ريزي دقيق و مناسب براي تامين مسکن مورد نياز شهروندان ، افق روشني از خدمات شهري را ترسيم خواهد کرد .

مهندس علي محمد آزاد روز دوشنبه در جلسه مشترک کارگروه تخصصي مسکن و شهر سازي سيستان و بلوچستان پس از ارائه گزارش توسط مشاوران تهيه کننده طرح جامع مسکن استان و بحث و بررسي دقيق نيازهاي مسکن سيستان و بلوچستان براي دهه آينده شد تا بتوان بر اساس آن در جهت پيشبرد اهداف دولت در تامين و ساماندهي مسکن جوانان برنامه ريزي نمود .

آزاد از مسئولين ذيربط خواست براي جلوگيري از روند حاشيه نشيني و معضلات شهري ، با همکاري شوراي شهر و شهرداري در جهت ايجاد فضاي شهري مناسب براي ارائه خدمات مطلوب همکاري کنند.

در اين جلسه همچنين کليات الحاق اراضي غرب زاهدان به محدوده شهر که در دور دوم سفر رئيس محترم جمهور و هيئت محترم دولت مورد تاکيد قرار گرفته بود براي ساماندهي سکونتهاي غير رسمي و تامين زمين در خارج از محدوده هاي سفره هاي آب زير زميني اين منطقه به تصويب رسيد .

بگفته رئيس مسکن و شهرسازي سيستان و بلوچستان با اين تصويب ضمن رفع مشکل چندين ساله ساخت و ساز توسط اعضاء تعاوني هاي مالک زمين در محدوده غرب کمربندي زاهدان ، زمين مورد نياز براي احداث مسکن مهر نيز در قالب گروههاي چند خانواري براي سالهاي آتي تامين خواهد شد بحث و بررسي در خصوص اختصاص زمين براي ايجاد نمايشگاه هاي دائمي استان و اراضي مورد نياز مديريت بحران از ديگر مضوعات مطروح در اين جلسه بود .

تعداد بازديد:1540 آخرين تغييرات:88/09/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر