دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

وزير ارتباطات: دولت دهم اولين دولت الکترونيک است

Taghipur

رضا تقي پور در مراسم امضاي تفاهم‌نامه اجراي پايلوت کارت ملي هوشمند، دولت دهم را اولين دولت الکترونيک خواند و افزود: با نامگذاري اين دولت به نام دولت الکترونيکي در تلاش هستيم تا دولت الکترونيکي را تحقق ببخشيم.


وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات توسعه خدمات الکترونيکي بهداشت، سلامت و بانکداري الکترونيکي را از اولويت‌هاي اين وزارتخانه ذکر کرد و گفت: ماموريت ما در پروژه کارت‌هاي هوشمند، تامين زيرساخت‌ها و هماهنگي با دستگاه‌هايي خواهد بود که بايد خدمات خود را بر روي اين کارت و بر روي شبکه‌هاي ملي قرار دهند.

به گزارش مهر، رضا تقي پور در مراسم امضاي تفاهم‌نامه اجراي پايلوت کارت ملي هوشمند، دولت دهم را اولين دولت الکترونيک خواند و افزود: با نامگذاري اين دولت به نام دولت الکترونيکي در تلاش هستيم تا دولت الکترونيکي را تحقق ببخشيم.

وي مهم‌ترين اثرات اين کارت‌ها را کاهش ترددها و مراجعات دانست و ادامه داد: مهم‌ترين اثرات اين کارت امنيت آن است چرا که اين کارت‌ها به دليل دارا بودن مشخصات بيومتريک امکان احراز هويت بصري در کنار احراز هويت تکميلي را فراهم مي‌آورد.

تقي‌پور به نقش اين وزارتخانه در توسعه خدمات الکترونيکي اشاره و خاطرنشان کرد: با پيش‌بيني‌هايي که در دولت دهم در طول برنامه پنجم توسعه شد موضوعاتي چون سلامت الکترونيکي به صورت جدي دنبال و جلساتي در زمينه تعميم خدمات الکترونيکي در اين حوزه در سراسر کشور با وزارت دفاع و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي برگزار شد.

وي توسعه بانکداري الکترونيکي را از ديگر برنامه‌هاي اين وزارتخانه ذکر و اضافه کرد: علاوه بر خدمات الکترونيکي در حوزه بهداشت و درمان، توسعه و گسترش بانکداري و تجارت الکترونيکي در دستور کار قرار دارد تا در کنار ساير خدمات الکترونيکي از طريق شبکه ارائه شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، تامين زيرساخت‌هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات را از ماموريت‌هاي اين وزارتخانه در حوزه تحقق دولت الکترونيک دانست و يادآور شد: زيرساخت‌هاي ارتباطي تا حدود زيادي در کشور فراهم شده و در بخش زيرساخت‌هاي مربوط به فناوري اطلاعات اقداماتي صورت گرفته است که از آن جمله مي‌توان به مشارکت اين وزارتخانه با سازمان ثبت اشاره کرد.

تقي پور اضافه کرد: مشارکت وزارت ارتباطات در پروژه کارت‌هاي ملي هوشمند با سازمان ثبت و وزارت کشور در تامين زيرساخت‌ها، شبکه، طراحي سامانه کارت و در ادامه آن هماهنگي با دستگاه‌هايي خواهد بود که بايد خدمات خود را بر روي اين کارت و بر روي شبکههاي ملي قرار دهند.

تعداد بازديد:1578 آخرين تغييرات:88/10/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر