پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

وزير بهداشت: توسعه شاخصهاي بهداشتي سيستان و بلوچستان نيازمند تربيت نيروي بومي است

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: توسعه و ارتقاي شاخص هاي بهداشتي و سلامت در استان مرزي سيستان و بلوچستان نيازمند تربيت نيروي بومي است. 

 

مرضيه وحيد دستجردي در گفت و گو با خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: سيستم بهداشتي و درماني در سيستان و بلوچستان به برکت انقلاب اسلامي ايران از شرايط خوبي برخوردار است.

وي افزود: برخي شاخص هاي سلامت در سيستان و بلوچستان بهتر از مناطق ديگر است اما در برخي از شاخص ها نقاط کوري وجود دارد که نياز به رفع نقص ها و توسعه شبکه بهداشتي و درماني داريم.

او تاکيد کرد: بايد نقاط کور بهداشتي سيستان و بلوچستان را با استفاده از روش هاي منطقي حل کرد و پزشکان مورد نياز بويژه پزشک خانواده در خود استان تربيت شود.

دستجردي بيان کرد:بايد ظرفيت و سهميه بومي براي پزشکان ايجاد شود تا در استان ماندگاري داشته باشند.

وي اظهار داشت: با افزايش تعداد پزشکان و متخصصان مي توان مشکل هاي منطقه را تا 80 درصد حل شده ديد و مسير توسعه شاخص هاي استان را هموار کرد.

وزير بهداشت افزود: شاخص هاي بهداشتي استان، شاخص هاي خوبي است مرگ و مير نوزادان در استان نسبت به متوسط کشوري کمتر است اما مرگ و مير مادران باردار در سيستان و بلوچستان بالاست.

وي بيان کرد: بايد سيستم شبکه بهداشتي و درماني براي کاهش اين معضل در استان تقويت شود.

او ادامه داد: بايد با اجراي طرح هاي هدفمند و کابردي در اتاق هاي زايمان و آموزش حمل استاندارد مادر باردار با توجه به فواصل روستاها با شهرها، ميزان مرگ و ميز مادران را کاهش داد.

وي افزود: روستاهاي کم جمعيتي زيادي در اين استان با فاصله زيادي از هم قرار گرفته اند که سبب صرف هزينه هاي هنگفت به مجموعه بهداشتي استان شده است.

ويزر بهداشت بيان کرد: براي رعايت سلامت مردم بايد اعتبارهاي سيستان و بلوچستان نسبت به ساير نقاط بيشتر شود تا شاخص هاي بهداشتي به حالت تعادل با ديگر نقاط کشور درآيد.

تعداد بازديد:1365 آخرين تغييرات:88/11/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر