پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ريگي 24 ساعت قبل از دستگيري در مقر آمريكا در افغانستان بود

مصلحي در نشست خبري 2 و پاياني

ريگي 24 ساعت قبل از دستگيري در مقر آمريكا در افغانستان بود

وزير اطلاعات با بيان شرحي از مذاكرات فرمانده ناتو و ريگي گفت: سربازان گمنام امام زمان تصويري از ريگي به دست آوردند كه نشان مي‌دهد وي 24 ساعت قبل از دستگيري در يكي از مقرهاي آمريكا در افغانستان حضور داشت.

 
 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام حيدر مصلحي در ادامه نشست خبري خود براي تشريح جزئيات دستگيري عبدالمالك ريگي سركرده اشرار شرق كشور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگيري اين شرور را اقدامي ارزشمند دانست و اين پيروزي بزرگ را به خانواده‌هاي قربانيان اقدامات جنايت‌بار گروهك ريگي و رهبر معظم انقلاب و ملت ايران تبريك گفت.
وي تصريح كرد: حضور ميليوني مردم ايران در يوم‌الله 22 بهمن و نمايش اقتدار جمهوري اسلامي زمينه‌ساز اين موفقيت بود و هيچ يك از كشورها در اين زمينه با مشاركت نداشتند و اين پيروزي متعلق به ملت بزرگ ايران است.
وزير اطلاعات گفت:‌جهان سلطه در كنار توطئه‌ها واقدامات مستمري كه در منطقه پيگيري مي‌كند كه از جمله آنها اشغالگري و حمله نظامي به ملت‌هاي مظلوم است، وقتي مستاصل شد دست به اقدامات ضد بشري تروريستي زد.
مصلحي افزود: دستگيري سركرده گروهك تروريستي ريگي ماهيت تروريستي قدرت‌هاي حامي وي را افشا كرد و نشانگر شكست بزرگ اين قدرت‌ها در مصاف با ملت بزرگ ايران و ملت‌هاي منطقه است .
وي ادامه داد: اقدام اخير آمريكا و انگليس و رژيم صهيونيستي در ترور يكي از رهبران حماس در دوبي كه براي وي به اهداف نظام سلطه صورت گرفت،‌نشان داد اين‌ها در صددند منطقه را به ميداني براي تحقق اهداف شوم خود تبديل كنند.
"فضاحتي كه رژيم صهيونيستي باحمايت آمريكا و برخي كشورهاي اروپايي در دوبي به وجود آورد، فضاحتي است كه با برپايي يك جلسه و يا تكذيبيه نمي‌توان بر آن سرپوش گذاشت ".
وزير اطلاعات گفت: گروهك تروريستي ريگي از سوي دستگاه‌هاي جاسوسي آمريكا، انگليس و برخي كشورهاي ديگر حمايت مي‌شد و سرويس‌هاي جاسوسي نظام سلطه وي را تغذيه و مديريت مي‌كردند اما خبري كه امروز ملت ايران را خوشحال كرد، در سايه اشراف اطلاعاتي و اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) به وقوع پيوست.
مصلحي بر همين اساس به برخي اسناد و تصاوير در خصوص موقعيت‌ها و اقدامات سركرده گروهك تروريستي ريگي اشاره كرد و گفت: سربازان گمنام امام زمان تصويري از ريگي به دست آوردند كه نشان مي‌دهد وي 24 ساعت قبل از دستگيري در يكي از مقرهاي آمريكا در افغانستان حضور داشتند.
وي ادامه داد: همچنين اسناد متقني وجود دارد كه بيانگر موقعيت‌ها و فعاليت‌هاي گروهك ريگي است كه از جمله آنها مي‌توان به كارت شناسايي وي كه توسط آمريكايي‌ها در پاكستان تهيه شده و همچنين گذرنامه افغاني براي نامبرده جهت تردد به كشورهاي مختلف به منظور برنامه‌ريزي و مذاكره در خصوص فعاليت‌هاي تروريستي است كه اين گذرنامه نيز توسط آمريكايي‌ها تهيه شده است.
"سربازان گمنام امام زمان (عج) پس از دريافت تصوير ريگي در مقر نيروهاي آمريكايي در افغانستان وي را مديريت كرده و در منطقه‌اي قرار دادند كه دستگيري وي صورت گرفت و همچنين از نفر دومي كه همراه وي دستگير شده، ويزايي به دست آمده كه مربوط به سفر نامبرده به دبي است ".
وزير اطلاعات گفت: يكي از سرويس‌هاي اطلاعاتي منطقه كه جمهوري اسلامي با آن مذاكراتي را در خصوص گروهك ريگي داشته، به ما اعلام كرد اين شرور با برخي كشورهاي عضو اتحاديه اروپا رابطه داشته و به تعدادي از اين كشورها سفر كرده و در آوريل 2008 با فرمانده ناتو در افغانستان مذاكره كرده كه فرمانده مذكور علاقه‌ زيادي به ايده بلوچستان بزرگ نشان داده بود.
مصلحي افزود: آمريكايي‌ها كمپ القاعده در كوه سرباز را به ريگي نشان داده و از او خواسته بودند سلسله عملياتي را عليه ايران انجام دهد و در ژوئن 2008 نيز نامبرده از طريق تنگه جبل‌الطارق به يك كشور اروپايي برده شده و از وي خواسته شده بود به عمليات‌هاي خرابكارانه عليه كشورمان مبادرت كند كه اين سفر نيز با هماهنگي آمريكايي‌ها و انگليسي‌ها صورت گرفته بود.
وي با تاكيد بر اينكه در فرصت مناسب اسناد ديگري در خصوص دستگيري ريگي به اطلاع مردم خواهد رسيد، تاكيد كرد:‌اقدامات اين شرور در طول مدت شرارت با خط دهي و حمايت سرويس‌هاي اطلاعاتي موساد، سيا و اينتليجنت سرويس و دستگاه‌هاي جاسوسي برخي كشورهاي اروپايي صورت گرفت.
مصلحي از حمله به اتوبوس مسافربري و كشتار كور و ناجوانمردانه مردم و انفجار در مسجد به عنوان برخي اقدامات تروريستي گروهك ريگي ياد كرد و متذكر شد اين گروهك با استفاده از شبكه‌هاي BBC و VOA كه اقدامات وي را منعكس مي‌كردند جنايات خود را تبيين و به آن افتخار مي‌كرد.
وي خاطرنشان كرد: موساد از طريق عمليات تروريستي در دوبي تلاش كرد منطقه را به مامن عمليات تروريستي تبديل كند و در اين راستا ريگي را نيز از طريق دوبي براي مذاكره به مراكز مورد نظر خود بردند و براي خط‌دهي جهت اقدامات تروريستي آينده مديريت مي‌كردند.
مصلحي با تقدير از دستگاه‌هاي نظامي و انتظامي كشورمان كه ماموران امنيتي را در دستگيري سركرده اشرار شرق كشور ياري دادند خاطرنشان كرد: اين اقدام حركت مديريت اطلاعاتي 5 ماهه بود كه بعد از شهادت سردار شوشتري و ياران وي آغاز شد و امروز با موفقيت به نتيجه مطلوب رسيد و حتي خود ريگي هم هنگام بازداشت، دستگيري‌اش را باور نمي‌کرد.
خبرنگاري از وزير اطلاعات در خصوص نقش مردم در ردگيري عبدالمالك ريگي سوال كرد كه وي پاسخ داد: ر يگي در داخل كشور نبود و اقدام براي دستگيري وي توسط سربازان گمنام امام زمان صورت گرفت كه شناسايي و دستگيري وي را با حركت‌هاي اطلاعاتي پيگيري مي‌كردند.
وي افزود: اسناد ما در خصوص ارتباطات ريگي با آمريكا و انگليس و برخي كشورها اسنادي متقن و محكم است و همين اسناد در دستگيري وي بسيار كارآمد بود و قطعا وقتي او با اين مستندات مواجه شود، اعترافات خوبي خواهد كرد.
وي در پايان اضافه كرد: دوستان ما در وزارت كشور در سفري كه به پاكستان داشتند، اين مستندات را به آنها ارائه دادند كه جاي انكار نبود و به همين دليل آنها اعلام همكاري و همراهي كردند.
  
تعداد بازديد:1222 آخرين تغييرات:88/12/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر