سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

احمدي‌نژاد: درشرايط عادلانه مخالف مذاكره با آمريكا نيستيم

"محمود احمدي‌نژاد"رييس جمهوري اسلامي ايران گفت: تهران در صورت فراهم شدن شرايط عادلانه و مناسب با انجام گفت وگو با آمريكا مخالفتي ندارد.


به گزارش ايرنا، رييس جمهوري اسلامي ايران درگفت‌وگوي اختصاصي كه شبكه تلويزيوني العربيه يكشنبه شب آن را پخش كرد، گفت: اگر آمريكايي‌ها تصور كنند از خلال گفت وگو با ايران يا سوريه ياعربستان سعودي (مي‌توانند) منافع ملت عراق را ناديده بگيرند يا ضايع كنند، سخت اشتباه مي‌كنند.

احمدي نژاد گفت: ايران هيچ مخالفتي با مذاكره با هر طرفي كه باشد البته به استثناي اسراييل كه آنرا به رسميت نمي‌شناسيم، ندارد.

رييس جمهور با تاكيد بر لزوم روشن شدن موضوع گفت‌وگو و شرايط انجام آن با اشاره به اشتباهات آمريكا گفت: آنها بايد بجاي اين اشتباهات،اصل وجود و استقلال و حاكميت دولت برگزيده عراق و حق تعيين سرنوشت اين كشور را بپذيرند كه در صورت تحقق اين مهم،اصل قضيه حل خواهد شد.

احمدي نژاد گفت: ايران، عربستان و ساير كشورهاي همسايه مي‌توانند به مردم عراق كمك كنند تا اداره كشورشان را بدست بگيرند و در تثبيت حاكميت دولت و كشورخود و همچنين تحقق امنيت آن تلاش كنند.

وي بااشاره به ارسال نامه‌اي در اين زمينه به پادشاه عربستان گفت كه پاسخ وي به اين نامه مثبت بوده است.

رييس جمهوري اسلامي ايران در اين گفت‌وگو اظهار اميدواري كرد كه همكاري ساير كشورها با دولت وملت عراق به تحقق امنيت وثبات كامل در اين كشور منجر گردد.

تعداد بازديد:1147 آخرين تغييرات:85/10/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر